Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell gyanakodnom, hogy...

Mikor kell gyanakodnom, hogy babám refluxos? Milyen tünetei vannak? Hogy kezelik? 2,5 hósom nagyon sokat bukik. Sokszor nagy mennyiséget.

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Írok, mert úgy látom, senki nem ír.

Csak megnyugtatni szeretnélek!

Az én lányom is nagyon bukós volt. Minden szopi után iszonyatos mennyiségű tejcsi jött vissza. (Legalábbis nekem soknak tűnt.) Pedig nem ette túl magát. Büfi után ha letettem vízszintesbe, még mindig jött fel... A lába járt, mint a rugó, persze, hogy nyomta ki magából a kaját. Nagyon meg voltam én is ijedve, már bebeszéltem magamnak, hogy biztos refluxos.

Mondtam a dokinak is, de mivel szépen fejlődött, gyarapodott a súlya, nem volt gond.

Idővel elmúlik. Remélem, nálatok sincs, vagy nem lesz gond!

2011. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom jövő hónap elején lesz 4 hónapos. Ő is sokat bukik, mennyiségre változó, de minden kaja után szinte. A védőnő + doki(k) mind azt mondták, hogy amíg gyarapodik a súlya, nem kell izgulni! Az meg nő rendesen... Szóval kedves kérdező, nyugodj meg. (egyébként én is mindig izgultam miatta)
2011. máj. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk utólag mondták, nagy valószínűséggel az volt, mert aztán nem mentünk el vizsgálatra.

6 hónapos koráig köhögött és ahogy elkezdett felülni megszűnt. De hat hónapon keresztül hetente vittem a dokihoz a köhögés miatt.

És aztán mikor darabosakat kezdett enni, mindig úgy fejezte be a kaját, hogy hányt-de csak az utolsó pár falatot. Végül visszaadtuk neki a pépeset még egy hónapig és aztán rendbe jött.

2011. máj. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem csak az számít, hogy mennyit bukik, hanem az is, hogy mikor.

Evés után 10-15 perccel még oké, akkor a fölösleg jön vissza, viszont ha még 1-2 óra múlva is kibukja a hamit, akkor valószínű nem záródik megfelelően a gyomra. Ha gyarapodik a súlya megfelelően, akkor nincs gond, el fogja nőni, ha nem, akkor gyógyszerrel eredményesen kezelhető.


[link]

2011. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk el kellett vinni gasztroenterológushoz. Nem a bukás volt a jelentős, hanem amit ez előző válaszoló írt, hogy később is jött nagy adag buki mellette nagyon sírt, liftezett a nyelőcsövében a gyomortartalom és volt, hogy tele volt vele a szája, de vissza nyelte, sokat köhögött, csuklott és a végén már sírt szopi közben és állandóan abbahagyta és újra kezdte, de az egész kínlódás volt.

Már kap gyógyszert így jobban van.

2011. máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szépen fejlődik, gyarapodik a súlya, de azért mégis aggaszt. Van, hogy később is jön neki vissza. Meg persze ő is ficánka, nyomja ki magából. Hiába van megemelve az ágya a kezdetektől, apa van hogy fél órát tartja a vállán etetés után, utána lerakja és bukik egyből. Most még jobban megfigyelem és 3 hós oltáson mondom a doktornőnek.
2011. máj. 22. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam lassan féléves és még mindig bukik,bár már kevesebbet.Nekem is ijesztő volt eleinte,de már megszoktam.Mivel már megháromszorozta a születési súlyát úgy érzem,szépen gyarapszik.
2011. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!