Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogilag kié lenne a kislányom?...

Jogilag kié lenne a kislányom? Párommal nemjövünk ki túl jól, és tervezem a különmenést. Mindig azt mondja hogy csak ugy nem vihetem el a gyereket, ha nincs rola birósági határozat. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
ha az apa nevén van a gyerek, joga van hozzá én is ebbe a hibába estem, és nem akarja az apja aláírni, hogy lemondjon a nevéről...
2009. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
vidd magadal a kicsit és majd a biroság dönti el hogy kinél helyezik el a gyereket addig meg legyen nálad amugy házasok vagytok ?
2009. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bíróság vagy gyámhatóság dönt a gyermekelhelyezésről, ha különváltok és nem tudtok megegyezni. De a magyar jogrendszer anyapárti és gyermekközpontú. Ez azt jelenti, hogy anyától csak nagyon extrém esetben veszik el a gyereket (pl. iszik, drogozik, veszélyezteti, stb.). Apának láthatást szabnak, tehát azt sem lehet, hogy apától teljesen eltiltani a gyereket. Ha még kicsi a gyerek és különváltok az természetes, hogy veled marad. Egy gyermeknek elsősorban anyára van szüksége, főleg amíg picike. A legrosszabb egyébként, hogy ilyenkor gyakran a szülők elfeledkeznek, hogy a gyermek érzelmileg hogyan éli ezt meg. Mondd meg az apukának, hogy gondoljon rá, hogy a gyerkőcnek nem szabad azt látni, hogy apa és anya veszekszik, beszéljétek meg nyugodtan, hogy mikor láthatja, ne próbáld tőle eltiltani (kivéve ha veszélyeztetve van a gyerek nála).
2009. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

házassági bontóper keretében

külön kell megállapodni

gyermekelhelyezésről


ha nem tudtok megállapodni

akkor bíróság dönt


és az ítélet szerint kell eljárni


90%-ban a nő kapja a gyereket


arra nagyon kell vigyázni,

hogy a gyereket nem ingóságként, ne egy tárgyként,

ne egy dologként kezeljétek

2009. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó,hogy mondjon le az apa a arról,hogy az ő gyereke!

Te vagy a gyerek anyja,a jog melletted áll!Első az anya,azt jön az apa!Nem rég beszéltem egy ügyvéddel,és családvédelmisel,azt mondták a jogrendszer nagyon anya párti,nincs mitől félned.Ne hogy ott hagyd a gyereket,mert azt rossz szemmel nézni a bíró,hogy te hagytad el a gyereked!Igen is van jogod hozzá,hogy elvidd a gyereket magaddal!A férjed ezzel akar zsarolni,nyugodtam mond meg ezt az ügyvédnek.Vagy menjél a családvédelmisekhez mond el ezt nekik,és segítenek,ügyvédet is biztosítanak!!

2009. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, de a kicsi az apa vezetéknevét viseli. És a kicsi állandó lakcíme is a férjem faluja és háza. Félek,mert sok az ügyvéd,biró ismerőse. Tényelg nem vihetem el a kicsit mig nincs birói döntés?
2009. márc. 15. 14:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Holnap menyélbe a családvédelmisekehez!Szólj a védőnőnek!
2009. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a baba?3 éves kor alatt szinte kizárt,h az apának ítéljék a gyereket.Ahhoz nagyon nyomós ok kell(prostitúció,alkoholizmus,drogfüggőség).Tehát ha picike,logikus,h magaddal viszed.A lényeg,ha külön költözöl,akkor se akadályozd az apukát a láthatásban,mert ezt a bíróság is negatívumként értékeli(nem vagy együttműködő,nem a gyerek érdekeit nézed stb.)Szval elviheted,de ne ismeretlen helyre menj vele.Én is elköltöztem,amikor 2.5 éves volt a gyerek,és csak utána indítottuk el a válást(ráadásul mi házasok voltunk)Ennyiből nálatok egyszerűbb,csak a láthatásban kell majd megegyeznetek,megegyezés hiányában a bíróságnak döntenie.
2009. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Párom azt mondta,hogy beszélt egy ügyvéddel,aki azt mondta ha nem szoptatok,akár az apához is itélhetik.Most ezzel zsarol.
2009. márc. 15. 16:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A magyar jog nagyon anyapárti, a központban a gyermek jóléte és biztonsága áll. Ahhoz, hogy egy anyától elvegyék a gyermekét iszonyatos bűnt kell elkövetni (alkoholista, drogos, stb.). Ha nem veszélyezteted a gyermekedet, az égvilágon semmi okod arra, hogy attól félj elveszik tőled.Ne hagyd magad!!Tegyél valamit,lépj!Ne hagyd,hogy zsaroljon ez a senkiházi tuskó!Egy édesanya
2009. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!