Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt "rosszevő", étvágyt...

Vannak itt "rosszevő", étvágytalan babás anyukák?

Figyelt kérdés
Mi okozza a gondot? Mennyit esznek? Van valami bevált praktika?
2011. máj. 24. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem még,de emlékszem arra amikor én voltam gyerek.

sose ettem sokat,napi 24 órát hallgattam hogy "jajj,nem eszik eleget,jajj de sovány,jajj egyél már egy picit"

Édességen kivül nem ettem meg mást sokáig,hurcoltak dokikhoz,egészséges voltam,csak étvágy nélküli.

gyűlöltem hogy állandóan a kaján voltak elakadva,pedig sosem voltam nagyon sovány,csak vékony,és akkor ettem ha éhes voltam és amit akartam.


és egészséges felnőtt lettem


hagyd már azt a gyereket,ha éhes eszik majd

2011. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tesóm babája nem szívesen eszik. el kell terelnia figyelmét, csak akkor tudják megetetni. sok játék, újság van kezük közelében. max.fél üveg bébiételt eszik meg egyszerre.


én lányom épp ellenkezője, akkor sír, ha elfogy az étel.

2011. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nagy kerdes hogy mekkora a baba? Az en lanyom is etvagytalan baba volt es most jon meg az etvagya 2 es fel evesen. Most sem eszik annyit mint egy atlag korabeli de mar sokkal jobb a helyzet. Egy ev utan adtam neki keves berescseppett az hasznalt de csak egy ideig..nem mertem hosszabb tavon adni, mas vitaminok semmit nem hasznaltak, nem is vashianyos (egyes babaknal vashiany okozza az etvagytalansagot)
2011. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
.
2011. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
9 hónapos, és állandóan csak cicizne, de abból sem eszik sokat. Minden evést megmértem, és nem pótolja be a következőnél sem ha egyszer kevesebbet eszik. A hozzátáplálás pedig teljes kudarc. Néhány kanál főzelék vagy gyümölcspép és kész.
2011. máj. 24. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom rettenetesen kis fogyasztású. Lassan 17 hónapos. Azt eszi, amit mi. Ha mégsem olyat főzök, akkor kap üveges bébikaját. Nos, az 2-3 étkezésre elég neki. Levesből, főzelékből max. 1,5 decit eszik meg, de általában csak 1decit. Bármennyire is a kedvencét adom (zöldséges levesek, joghurt, tejbegríz) nem eszik többet. Már nagyjából elfogadtam, hogy ilyen kisétkű, de néha még kiborulok.

Komolyan, csodálom, hogy kevés étel mellett még hízik is.


Neked sem eszik a babád?

2011. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Igény szerint szoptatod? Én úgy tudom, hogy 1 éves korig van hozzátáplálás, tehát az anyatej a fő étel, hozzá kiegészítés csak a "szilárdabb" kaja.

Én igény szerint szoptatom/szoptattam. Ez úgy nézett ki, hogy még jóval 1 éves kora után is 8 alkalommal kérte a cicit. Na, én ezt megelégeltem, most délután már nem kap, csak este. Hamarosan már csak reggel és este szeretném szoptatni, és 2 éves kora körül meg teljesen leszoktatni.

Ha újra kezdhetném, akkor 6 hónapos koráig igény szerint, utána reggel, délben, este. Aztán ezeket is szép lassan leépíteni.

Véleményem szerint ez a nem evés az igény szerinti szoptatás eredménye. Hangsúlyozom: SZERINTEM!

2011. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!


Én is gondoltam már rá, hogy úgymond rátart a cicire. Reggel, délben és este még sokat szopik, és örülök is, hogy van tejem, meg szopik, mer tez fontos, de elméletileg már kevés, nem elég tápláló.

2011. máj. 25. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!