Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételt adtok 8hós...

Milyen ételt adtok 8hós babátoknak abból amit ti is esztek? Mi az amit kaphat nyugodtan, esetleg gyengébben fűszerezve?

Figyelt kérdés
Eddig a húslevesből kapta már a zöldséget,csirkehusit és azt imádja,viszont azóta amit én párolok neki zöldséget(krumpli,répa,brokkoli,spenót)nem nagyon eszi,gondolom mert nincs nagyon íze.Az üveges babakaját eszi,ugye az is ízesebb,mint a párolt zöldség!De minden nap nem lehet húslevest főzni??Mit merjek adni a sajátunkból?
2011. máj. 24. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Főzeléket szerintem nyugodtan megpróbálhatod és a tészta ételeket is. Én annyiban változtattam, az ételeket, hogy kevesebb fűszert teszek a pici miatt a nagyok pedig tudnak utánafűszerezni. Megpróbálhatod azt is, hogy amikor főzöl húslevest,a léből fagyasztasz le és a párolt zöldségekre teszel belőle. :)
2011. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, mint amit az első válaszoló írt. Van lefagyasztva húsleves levéből. De azt csak répához, vagy zellerhez szoktam neki turmixolni. Egyébként próbáld egy kicsit ízesíteni neki a kaját. Pl a brokkoliba, tegyél egy pici sót ezt is ugye krumplival sűrítjük. Erre még tehetsz reszelt sajtot is. A sóskába én szoktam tenni egy pici cukrot és még banánt is teszek bele. A cukkinit mindig póréhagymával csinálom. Imádja a lányom. 7 hós múlt.
2011. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem zöldségből, gyümölcsből bármit.

a párolt zöldségekbe tennék főtt gesztenyét, úgy ízletesebb. vagy almát reszelnék bele, hogy édeskés legyen. vagy meggyet turmixolnék bele.


nálunk ezekből evett lányom is (sózás, fűszerezés előtt): zöldséges rizses hús, paradicsomos káposzta, spenót (tej nélkül), sóska (tejföl nélkül), durum tészta-paradicsomszósz, pizza tészta-paradicsomszósz...

2011. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a parolt zoldseget izesitheted neki. Lehet kapni knorr zoldfuszeres soszegeny kockakt vagy a heinz-nek van zoldfuszeres babaknak valo kocka csak az dragabb picit. En nagyon kicsi vajat tettem annak idejen a kisfiam zoldsegei ala, pici vizet es beledobtam egy kicsi zoldfuszer kockat majd turmix vagy osszetortem villaval. Imadta.

A masik kedvence a kisfiamnak Egy labosban megfoztem a felkockazott repat es egy masikban a karfiolt. Paroltam meg jo sok paradicsomot egy kicsi zeller levellel. a paradicsomot addig paroltam amig szoszos allaga nem lett (termeszetesen meghamozva). Ebbe reszeltem jo sok sajtot es jol osszekevertem amig a sajt elolvadt benne. A repat meg a karfiolt osszetutrmixoltam es bele ebbe a sajtos paradicsomos szoszba. Hihetetlenul finom, meg igy felnott fejjel is. Le lehet fagyasztani kis tegelyekbe. En ezt tettem feltetnek krumpli tetejere, tesztat foztem hozza, rizset. A zoldsegeket lehet varrialni pl. karfiol helyet tok, mehet a borkkoli... attol fugg mi van otthon. En altalban egy este megfoztem egy jo nagy adagot es 2-3 honapra valot lefagyasztottam kulombozo zoldsegekbol. Husit is lehet hozzatenni ha kiengeded.

2011. máj. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!