Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok olyankor, ha...

Mit csináltok olyankor, ha baba nagyon nyűgös és nem tudod megnyugtatni, mert akkor semmi sem jó? Mit csináltok amikor azt érzitek, hogy már nem bírjátok tovább hallgatni a babád sírását?

Figyelt kérdés

Amikor úgy érzed, hogy muszáj egy kicsit kiengedni a gőzt? De egyedül vagy?

Tudjátok amikor hasfájós a baba, vagy nagyon és elfáradt és nehezen alszik el?

Szoktátok ezt érezni?


2011. máj. 24. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
igen,néha előfordul.összebújunk, és fekve megciciztetem. akkor a nyugtató cicire elalszik, én meg pihenhetek :)
2011. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kétszer volt ilyen a lányunk életében. Mindkétszer autóba raktam (egyszer éjjel 11-kor) és mentem vele 2-4 km-t. Elaludt, felhoztam a lakásba, és utána "nyugi" volt :)
2011. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kihúztam, amíg a párom hazaért. Utána beálltam a zuhany alá fél órára, és kisírtam a feszültséget magamból. Sajnos akkor, ott, egyedül, nem tudtam megnyugtatni.
2011. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Mivel a miénk tápszeres volt (csak 3 hónapos koráig volt anyatejem), és az abbanemmaradó sírás mindkétszer a fogzás idejére (7-10 hónap) közé esett, nekem az autózásnál nem volt jobb ötletem :) De bevált :)
2011. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
En olyankor beraktam a hordozoba es be a kocsiba majd elindultunk. A kocsiba 3 perc alatt elaludt. Visszafordultam es szepen ovatosan kiemeltem hordozostul es letettem a szobaba. :)) Ha kellemes ido volt akkor a babakocsiba tettem be es elsetaltunk valamerre. Elaludt, en leultem a parkba a padra es ittam egy jo kapucsinot (pont a parknal van egy kis kavezo ahol adnak elvitelre is muanyag poharba). Volt, hogy fagyit ettem es lenyugodtam. :) Kitartast nektek, tudom milyen rossz kisfiam tobb mint 4 honapos koraig volt hasfajos. Azt hittem sosem elem tul. Most mar 15 honapos kisordog.
2011. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Aktuális szituáció!

14 hónapos.

Vasárnap egész éjszaka 39-40 fokos láza volt, semmivel nem ment le, egész éjjel virrasztottam.

Tegnap egész nap ölbe baba volt, doktornő is kint volt.

4 rágója jön egyszerre, és a szemfogak is be vannak durranva.

Ma egész nap visít, nem alszik, nem eszik, hisztizik fájdalmában.

Földhöz vágja magát, vergődik, vonaglik, semmi nem jó.

Teljesen ki vagyok merülve, és komolyan mondom az idegösszeomlás szélén állok, csak aludni szeretnék, és egy pár percet csendben lenni.

Mit csinálok ilyenkor?

Minden percben az órát nézem, hogy mikor jön haza Apa.

Most pedig épp ide menekültem, mert már tényleg robbanok, és valahol le kell vezetnem a gőzt, bár most ide magam mellé fektettem, de most is szirénázik. Nehéz...,nagyon nehéz.

2011. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A 14 hónapos bőgő masina anyuja vagyok.

Most olvasom, hogy Te a hasfájós időszakról kérdeztél.

No abban is van tapasztalatom.

4 hónapos koráig, vagy aludt, vagy evett, vagy visított.

Sokáig azt hittem az én lányom nem is tud csendben lenni, vagy csak úgy nézelődni.

Katasztrófa volt. Akkor azt hittem ennél rosszabb nem lehet........de igen.......lásd a mai nap.

Kitartás. Ezeket ki kell bírni.

Nem ok nélkül, a mi idegesítésünkre teszik mindezt, csakhát néha olyan nehéz, és attól, hogy édesanyák vagyunk sajnos sokszor elfogy a türelmünk.

2011. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azok az anyukák mit csinálnak akinek a párja sokára ér haza?

Megmondom őszintén nálunk az esti időszakban van. Szerintetek létezik az, hogy apa hiány van?

Azért gondolok erre, mert ha hétvége van akkor nincs sírás mert előbb ér haza. Ha meg hétközbe van akkor semmi nem jó neki. De ez sem minden napos csak ha többször egymás után elalszik mire a párom hazaér. Hét végére már néha nem bírom.

2011. máj. 24. 17:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia, a legidősebbik gyermekemet egyedül neveltem, úgyhogy nekem a párom SOHA nem ért haza. Anyukáméknál laktunk. Ők sokat dolgoztak, a fiam olyan hasfájós volt, hogy nekem az idegeim már teljesen kipurcantak, gondolhatod, éjjelente mászkálni vele, h a többiek tudjanak aludni... De persze amikor már totál készen voltam, elég volt, ha felvettem, még jobban üvöltött. Gondolom érezte rajtam a feszültséget, azért nem tudtam megnyugtatni. És egyszer ilyenkor rájöttem a tuti módszerre: hajszárító. Hanyatt fektettem, kb. fél-egy méterre tőle, ide-oda mozgatva langyos levegőt fújtam a hasára, és ettől teljesen ellazult. Már-már úgy nézett ki, mint a világ legtündéribb kisbabája, akinek soha semmi baja... Csak arra kellett vigyáznom, h le ne üljek, mert nyomban elaludtam volna a hajszárítóval a kezemben. Nem tudom, h a hangja v a meleg levegő tette-e ezt, de ő a mai napig imád hajat szárítani, pedig olyan rövid haja van h magától is megszáradna fél perc alatt - most 12 éves:-))

És persze én is mentem a zuhany alá, és mindig ott bőgtem ki magamat...

2011. máj. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Betettem a babakocsiba, és sétáltunk-sétáltunk-sétáltunk.... Ez mindkettőnknek jót tett, ő elaludt, én pedig a mozgástól és attól, hogy nen otthon voltam, megnyugodtam.
2011. máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!