Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segitsek 2eves felteken...

Hogyan segitsek 2eves feltekeny kisfiamon?

Figyelt kérdés
2hetes a kisteso es a heten kezdte utogetni,ma mar nem tudok szoptatni sem.felkeszitettuk,probalom bevconni mindenbe,de megsem megy.nalatok mi valt be?anyukam segit a gyerekekkel,o siman atviszi masik szobaba amikor a hisztiroham elindul,mig en inkabb raultetnem a terdemre amig szopizunk a masikkalcsak felek bantana a kicsit.
2011. máj. 25. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
sztem csak a türelem meg a sok szeretet segít. most ő úgy érzi ki ez a betolakodó akire lecseréltek??? ne tiltsátok hogy kifejezze, ha esetleg olyat mondana, hogy utálja, vigyétek vissza stb. ha tud beszélni. de az ütés verést ne hagyjétok természetesen. ha még nem beszél, akkor segíthetsz neki megfogalmazni, mit érezhet most. pl. tudom hogy nagyon dühös vagy a kistestvéredre, esetleg úgy is érzed, hogy nemszereted, mert anyának sok dolg avan vele, nem tud veled annyit foglalkozni , és azt szeretnéd ha visszavinnénk, ahonnan hoztuk, de téged is nagyon szeretlek, pissz pussz, és meglásd, ha kicsit nagyobb lesz, nemsokára már nem cska sírni fog, és aludni meg enni, hanem milyen jókat lehet vele játszani, ezt meg azt meg amazt stb stb stb. persze ezt nem lesz elég egyszer elmondani, mint ahogy semmit sem elég egszer elmondani nekik, de majd szép lassan enyhülni fog. ha esetleg kedves a kicsihez, akkor dicsérd agyba főbe, hogymennyire örülsz neki, ha meg bántani próbálja, akkor mondd neki hogy ettől te szomorú vagy stb.
2011. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hát igen türelem

eddig ö volt az egyetlen gyerek akit szeretek és dédelgettek

most ott a "konkurencia"


én úgy oldottam meg h a míg nagyon kicsi volt a pici addig csak annyira foglalkoztam vele amennyit muszáj volt és a többi időt a naggyal töltöttem és vele játszottam


ha érzi h nem múlt el a szeretet és a dédelgetés akkor majd megnyugszik

2011. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!