Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy féltékeny...

Normális dolog, hogy féltékeny vagyok a férjemre?

Figyelt kérdés

az utóbbi időben a kisfiúnk szájából csak az a szó hallható, hogy papa. néha még nekem is ezt mondja. a mamát nagyon-nagyon ritkán. nekem ez rosszul esik, még ha hülyének néztek akkor is. úgy érzem akár el is mehetnék világgá, nem venné észre senki.

igazából én soha nem éreztem azt, hogy mmint anyuka olyan borzasztó nagy szükség lenne, mint ahogy ezt oly sokan hangsúlyozzák, hogy az anya mennyire fontos és a kisbabának ő a legfontosabb blablabla...


2011. febr. 23. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
gondolom te vagy vele otthon. Épp ezért neki "nem nagy szám". hogy ott vagy, apa pedig nem mindig van otthon, és ezért mindig ünnep, ha mégis. Ne izgulj ezen, szerintem szinte minden anyuka átéli ezt. de ettől még te vagy neki a legfontosabb. Olyan ez, mint mondjuka víz. ha nem innál, az elég nagy baj lenne,mégis a dobostortának örülsz, mert nem mindig kapsz. Bezzeg a sivatagban, ha nincs ott a víz...
2011. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne legyél féltékeny. Ez tök természetes dolog. Ismerősi körünkben mindegyik gyerek kivétel nélkül az anyát sokkal később kezdte kimondani, mint az anyát.

Barátnőm is már sírt emiatt, hogy nem igaz, hogy a kisfia kimondja, hogy apa, a szomszéd nevét, mindenkijét, csak azt nem, hogy anya.

Na aztán mikor elkezdte... hússzor egymás után: anya, anya, anya, anya... visszasírta azt az időszakot, amikor még nem hallotta tőle.


Ezért én már tudtam, hogy mire számíthatok. Kisfiam 10 hónapos korától mondta, hogy BÁ (apát így mondta ki), rám meg semmit. 14,5 hónaposan elkezdte rendesen mondani, hogy APA, rám még mindig semmit (illetve kimondta már, hogy ANA, de nem nekem).

Na mostanában meg már az van, hogy ha kell neki valamit, és az apjához megy, akkor is azt mondogatja: ANA, ANA, ANA... (17 hónapos lesz). Párom nem győzi mondani neki: Én az apád vagyok! :)))

Szóval nyugi, ez teljesen természetes.

2011. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem szabad féltékenynek lenned, mert nem azért nem mondja a neved, mert rád nincsen szüksége! Hidd el, hogy nagyon is nagy szükség van rád és ha ezt szóval nem is tudja kifejezni még a babád, de érzi!!!! Azért "papázik", mert valószínűleg ritkábban látja. Az én pici lányom a kezdetektől fogva rettentő apás és egyáltalán nem zavar, sőt! Ha meghallja a kapucsengőt, hogy pittyen (amikor lent beüti a kódot a férjem), már rohan az ajtóhoz és sikongat, nevet, annyira várja haza az apukáját. Velem van egész nap, így nem csoda, ha apu egy kis színt hoz a napi rutinba:) De ettől függetlenül ha elesik, megüti magát énhozzám jön, vagy ha megszeppen idegenek társaságában, énhozzám kéredzkedik fel és sokszor csak tőlem fogadja el a kaját. A kislányom hamarabb mondta, hogy "mama" (nálunk a nagymama a mama) és csak utána mondta, hogy "ana-ana-ana".
2011. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!