Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet folyamatosan...

Hogyan lehet folyamatosan beszélni a babához?

Figyelt kérdés
8 hónapos, de amikor kisebb volt, és nagyon fáradt voltam, bizony sokszor nehezemre esett folyamatosan beszélni hozzá.A férjem mindig is csöndes típus volt, nem az a pletykás fajta.Szeretek beszélgetni, de nehéz, mert ő még nem válaszol.Persze, beszélek hozzá, mindig van egy-két mondatom, de nem tudok sokat beszélni.Újságot vagy mesét olvasok fel neki, ha nincs más, csak hogy hallja a hangom.Ti mennyit beszéltek a babátokhoz? (őszintén)Olyan lelkiismeret furdalásom van, ha csönd van a szobában, és ő egyedül játszik..De képtelen vagyok a nap 24 órájában locsogni-fecsegni neki.Egyébként szépen gőgicsél, nem egész nap, csak amikor kedve van.De ha rázendít, akkor abba se hagyja.De nem úgy, mint a nővérem 4 hónaposa, aki reggeltől estig gagyog.
2011. máj. 26. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak 6 hetes, de épp tegnap este jutott eszembe, hogy beszélnem kellene hozzá, de olyan hulla fáradt voltam, hogy megfürdetni is nehezemre esett, nemhogy beszélgetni még hozzá... Azért persze mondogatom neki, hogy most ezt meg azt csinálom vele, meg legyen jó kisfiú stb. Én most kaptam egy mondókás könyvet Cd-vel, talán arról megtanulok egy-két jópofa mondókát, és azokat mondogatom majd neki. De nekem is van lelkifurdalásom emiatt néha...
2011. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
sehogy.hiszen te sem beszél egész nap.ha elvan egyedül,hagyd,kicsit egyedül is játsszon.én ezt elrontottam,nem is játszik el egyedül a fiam.én elmondom még mindig neki,hogy mit csinálok,ha éppen főzök,milyen eszközöket használok,ő meg figyeli.énekelek neki,mondókát mondok.de van,hogy csendben vagyok,csinálom a dolgom,ő meg pakolja a műanyagokat a konyhában.
2011. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Én is csöndes típus vagyok. Amikor az én babám akkora volt, mint a Tiéd, akkor meséket olvastam neki, rengeteget:) Nem tudom, h ez jó-e. Amikor majd látod, h érdeklődik, és elkezd majd beszélni, szavakat, mondatokat mondani, a Te hozzáállásod is más lesz, jó lesz vele beszélgetni:) Most 24 hós a kisfiam, és nagyon szeretek vele beszélgetni:) 18 hós korától kérdezi: "Ez?" "Ez mi?" És jó sokszor megkérdezi majd a Te babád is, de idővel elmúlik ez a korszak is. Sztem nemsokára, vagy talán már most is nézegethettek leporellókat.


Ui.: Ne legyen lelkifurdalásod:)

2011. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is mindig elmondom neki, hogy mit csinálok éppen, hova megyünk stb. Aztán eszembe jut, hogy ezekkel a tőmondatokkal nem sokra megy.:)Mesét már hónapok óta olvasok neki, azért, hogy hallja a hangom.Most még csak rázza a könyvet, nézi a színes képeket, lapozni próbál, és meg szeretné enni a könyvet.Szoktam hagyni egyedül is játszani, persze a szemem sarkából figyelem.
2011. máj. 26. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 7 és fél hónapos. Hasonlóan vagyok, mint a kérdező. Amúgyse vagyok egy dumagép. Én bohóckodni szoktam inkább, a fiamnak nagyon tetszenek a furcsa hangok, a hirtelen mozdulatok. Kb 1 hónapja pedig az egyik mondóka: "Kerekecske, gombocska, itt szalad a nyulacska" na ez viszi a prímet.:) A végén a csikolás tetszik a legjobban neki. Az ehhez hasonló dolgokon jókat kacarászik, és ő többet beszél, mint én, de élvezi is, ha mondhatja, én pedig hallgatom.:)
2011. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem beszélek sokat, de azért megpróbálom kommentálni a dolgokat, amiket csinál, vagy dalolászok, mondókázok egy kicsit.

nehéz, és nem is hiszem, hogy lehet egész nap beszélni, de szerintem ez nem baj, így is raktározza majd az infokat, és szerintem később is ő fog többet beszélni, nem én. :)

2011. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én elég sokat beszélek hozzá. De el is van egyedül. Tehát ha beteszem a hintába, vagy a pihenőbe, akkor akár főzhetek, mosogathatok nyugodtan. És közben beszélek hozzá. De szereti, mert "válaszolgat" is a maga nyelvén. :)

Ma a rendelőben kicsit hülyén is éreztem magam, mert a legtöbb anyuka egymással meg a védőnővel beszélgetett, én meg magyaráztam a lányomnak. :)

2011. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, és nincs okod lelkifurdalásra!! Én nagyon locsi-fecsi vagyok, tényleg folyton beszéltem a gyerekeimhez, de mért lenne ez bármiben is jobb? Nem vagyunk egyformák, és én sokszor csodálom is a csendes embereket! Ha a babád is csendes típus, akkor hiába is gagyog neki egész nap valaki, ő akkor fog megszólalni, amikor kell! Ez a jó, így kerek a világ! Nagyon ügyes vagy, hogy mesélsz neki, a hangod pedig a legédesebb hang a számára a világon akkor is, ha nem "zörög" folyton! :)))
2011. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is! Utolsó, aranyos vagy! :))Hát igen, néha nehéz..De igyekszem!
2011. máj. 26. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!