Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 25 hónapos kisfiam még csak...

25 hónapos kisfiam még csak pár szót mond! Van rá esély, hogy valaha is elkezd már folyamatosan, mondatokban beszélni?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve!
2011. okt. 14. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A lányom is ennyi idős,és nem mond túl sokat.De azzal vigasztalom magam,hogy legalább mond valamit,tehát nincs veszve semmi. Kb. ennyit mond:anya,apa,Dia(tesója),mama papa,gyerek ki,repülő,Báró(kutyánk). Ennyi. Majd meg visszasírom ezt,mikor majd úgy kell lelőni,hogy legyen már egy kis csend!:)
2011. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
El írtam:gyerek ki= gyere ki.
2011. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
NE legyél. Az Én kicsi fiam 46 hónaposan szólalt meg. Azóta be sem áll a szája. De javaslom, hogy járjatok beszéd inditásra és tornára. Mi jártunk.
2011. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A védőnénink mesélte, hogy a lánya egy mukkott se, teljes némaságott fogadott a kicsi, aztán egyik nap hibátlanul folyékonyan.

Előtte ami létezhet minden vizsgálat...

27hónaposom anno csak egy egy szóval bővítette a repertoárját, ma már be nem áll a csipogója, igaz neki még néha kell tollmács, mert összeakad a beszéde, de az első mondatig én is lerágtam a körmeim, azóta arra várok, hogy egy kicsit csendben maradjon

2011. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! El sem tudom képzelni h milyen lesz ha megszólal....ő a mozgásban korafejlett volt (6 hósan felállt, 8 hósan elindult) Kifejezi magát, mindent megértünk, ő is ért minket. kb 20 szót mond, de úgy érzem h stagnál a fejlődése.
2011. okt. 14. 12:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Van rá esély, ne aggódj, ha amúgy értelmileg teljesen jól fejlődik, érti az utasításokat és a saját nyelvén, meg mutogatással el tudja "mondani", amit akar.
2011. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem azért kell a torna mert rosszul mozog. Nekem azt mondták azért kell tornázni mert mindent korán csinált igy vagy kihagyott szakaszt vagy keveset csinálta. Fiam mozgásban ügyesebb mint a kortársai átlagban mégis alapozó tornát végzünk. Az a szó, hogy stagnál elgondolkoztatott. A dokik azt mondták nálunk arra kell figyelni ha hirtelen leáll a fejlödés vagy vissza megy. akkor kell kivizsgálni és kizárni dolgokat.
2011. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, ami a mozgást illeti, és ő 26 hósan indult igazán neki, de akkor nagyon, napról napra, most 2,5 és szépen, mondatokban beszél, soha nincs csend :)

Ha érti amiket mondasz, akkor nincs ok aggódni, 3 éves koráig valamikor beindul úgyis.

2011. nov. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 26 hónapos. 4 hete még csak 10 szót tudott. Most kb 80-at tud. AMikor elkezdődött a beszédfejlődése, első héten egy szót tanult. Következő héten kétnaponta egyet. Harmadik héten minden nap egyet. Ezen a héten egy nap három új szót mond ki. Ne aggódj emiatt, nálatok is minden renden lesz! :)
2011. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De jó, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert az én kisfiam is ugyanennyi idős és én is el vagyok keseredve teljesen, mert csak pár szót mond. A nővére óvónénijei azzal bíztatnak, hogy "gyűjti", van ilyen típusú gyerek, ne izguljak, de én is nagyon izgulok, különösen azért, mert a nővéremár ilyenkor gyönyörűen beszélt. Persze a lányok mások, de olvasva a válaszokat és a lányom óvónőit hallgatva talán nincs okunk annyira az aggodalomra:)
2011. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!