Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom 7 hónapos és nem...

A lányom 7 hónapos és nem hajlandó megenni az almát, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Már három hete próbálkozunk de nem eszi meg az almát,csak szopni akar és addig üvölt amíg meg nem kapja.eddig mindíg délelőtt akartam etetni mert úgy tudom elősször a délelőtti szopit kellene elhagyni ,de nem akar enni olyankor.Mit csináljak vele hogy megegye az almát?
2009. márc. 16. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
az én kisfiam sem szerette az almát...próbáld meg a barackot. Pár kanál barack, aztán jöhet a szopi!!
2009. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod szopi után. Akkor már nem annyira éhes én nem fogja a szopit követelni. Ha majd megszokja az ízét adhatod a tej előtt, de ne hagy, hogy nagyon éhes legyen.
2009. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1.adj neki mást, te sem szeretsz mindent.

2.ha ragaszkodsz az almához, főzd meg, hátha úgy megeszi

3. ameddig csak kóstoltatsz nem kell egy adott időpontban tenned, kísérletezz mikor fogadja el. Étkezést csak akkor tudsz kiváltani, ha már többet eszik. Lehet, hogy több türelme lenne, ha nem ilyen éhesen próbálnád, meg kell szoknia az új módszert, ízt.

4.lehet, hogy még nem szívesen enne mást, ha sehogy nem megy várj pl.:1 hetet

2009. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is almával kezdtem én pépesítettem neki, kipróbáltam 3 fajtát is, de mind kiköpte, a hideg rázta, fancsalgott. Így 1 hét után feladtam és adtam neki üveges barackot. abból már többet evett. Aztán üveges alma-barackot és ez már ízlett neki. 3 nap alatt megette az üveget. Nem kötelező az almát szeretni, lehet, hogy magában savanyú neki. Próbálj mást adni, vagy keverni.
2009. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 7 hónaposan még kizárólag szopizott, Ő sem akart elfogadni semmilyen szilárd ételt, pedig 6 hós korától kínálgattam. Valóban a délelőtt, déli étkezés lenne a legalkalmasabb, már csak azért is, hogy kijöjjön rajta az allergia estig, ha allergiás arra az élelmiszerre.

Én is almával próbálkoztam hetekig, de nem kellett Neki, még a száját is összeszorította. Végül hagytam az almát és a barackot próbáltam meg. Csak a levét először.

Sokkal édesebb az illata és pár nap múlva elfogadta. Utána már megette a barackpépet is, majd ezt kezdtem keverni először kis mennyiségben almával, majd egyre nagyobb mennyiségben, végül szimpla almát kapott. Mire a barackkal dűlőre értek, érik majd a cseresznye is, azt is nagyon szeretik a picik.

Ne erőltesd, mert azzal még nagyobb ellenkezést váltasz ki. Próbáld meg minden nap, ha nem fogadja, akkor hagyd. Semmi baja nem lesz, ha még szopizik és bőven van tejed. Előbb-utóbb elfogadja. Mindig tedd be az etetőszékbe mellétek mikor esztek, így látja mi történik és tedd elé a kistányérját,néha kínáld meg, hátha Ő is kinyitja a száját. A lényeg, hogy tudja, most evés idő van és Ti mást eszetek, "nem ciciztek".

Ne idegeskedj emiatt, csak lazán! Nem fog 20 éves koráig cicin élni, el fogja kezdeni! :-)

2009. márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!