Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és fél hónapos kisfiam csak...

8 és fél hónapos kisfiam csak az édes ízű püréket hajlandó megenni. Hogyan szoktathatnám át más ízekre?

Figyelt kérdés
Csináltam neki krumplifőzeléket anyatejjel, meg husit krumplival, de undorodva kiköpte ( majdnem hányt tőle). Amit sütőtökkel, répával, almával, babapiskótával készítek neki, azt megeszi ( még a halat is, pedig annak elég jellegzetes íze- szaga van. Jár még valaki hasonló cipőben?
2011. okt. 13. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyatejet ne tegyél bele, egy 8 hósnak már nem kell. Simán is megeszi. Mivel eddig édeset kapott, ahhoz szokott. Ha krumplit főzöl neki, akkor tegyél bele almát. Így lesz neki ismerős íz. Először fele fele arányban, majd folyamatosan csökkentve az édeset. De ezt mind lassan, hagy szokjon hozzá.
2011. okt. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
krumplifözelékbe tehetsz répát megédesitit és megeszi.
2011. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok sajnos. :(

Plusz még annyi, hogy újabban a darabos sem kell neki. Annyira hozzászokott a sima bébiételekhez, hogy nem akarja a reszelt almát enni. Pedig azzal kezdtük a hozzátáplálást anno, ette mint a kis angyal. Most meg fuldoklik tőle. :(

Ha meg ráadásul nem is édes, rá sem néz.

2011. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!