Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nutrilonnal mi a tapasztalatot...

Nutrilonnal mi a tapasztalatotok? 5 hetes kisfiam sokat bukik, a védőnő ezt javasolta. Nem veszi el az étvágyát, ha evés előtt bekanalaz egy csomó ilyen anyagot?

Figyelt kérdés
Anyatejes babám elég keveset szopik (50-70 ml). Attól tartok, hogy ha az elkészítési útmutató szerint 60 ml Nutritont adok neki szoptatás előtt, akkor utána már nem fog szopni. Nálatok bevált ez a szer? Kevesebb lett tőle a bukás, javult az étvágy? Tudott még a bevétel után szopni a pici?
2011. máj. 27. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom tápszeres volt, és úgyan ilyen rossz evő. Ő is ezt kapta bukás ellen. Nekünk be vált, ezek után alig volt bukás, az étvágya nem javult (a mai napig se 14 hós), de mi a tápszerébe raktuk bele! A 60 ml sok, lehet, hogy utána nem fog szopizni! Próbáld ki!
2011. máj. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen, tápszernél ez egyszerűbb kérdés, anyatejnél sajnos nincs ilyen megoldás...
2011. máj. 27. 07:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Öt hetes baba nem nagy gond, ha bukik, ha amúgy gyarapszik és nem extrém hasfájós. Ki fogja nőni szépen - a lányommal ugyanígy voltunk, kizárólag anyatejet kapott, igény szerint. Eleinte sokat bukott, majd egyre kevesebbet, végül teljesen elmúlt.

A védőnőd tanácsát húzd le a wc-n, nem normális.

2011. máj. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utólsó vagyok: nem is kell többet szopizni a babódnak, ha amúgy igény szerint kap. Felejtsd el a méregetést is, csak idegesít, ráadásul full fölösleges. Ha nem sír rengeteget, ha evés után nyugodt, ha van naponta 4-5 jó pisis pelusa, akkor eleget evett, minden rendben, mással ne törődj!
2011. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, a 60ml-ből csak egy -két kiskanállal kell a babádnak adni nem mondta a védőnő?! Nehogy 60ml-t adj neki!!!!!

Mi is használtuk hónapokig, nálunk bevált! Igaz, megfogta rendesen a székletét. :(

2011. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is hasznaltuk, meg hasznaljuk is, de nagyobb koraban 5-6hosan kezdtuk. O is anyatejes volt meg, ezert problemak adodtak.Eloszor nem akarta elfogadni,hogy annyira suru inkabb nem is szopizott mergeben. Aztan elkezdtem fejni a tejet es abba tettem bele.100ml-be egy kiskanallal. Nagyon faraszto volt. mert a szopizast fel valtottam fejesre, 3 honapig csinaltam, aztan belefaradtam, atvaltottunk szep lassan tapszerre.

Masrol seem szolt a napom, mint fejes, gyerek etetese, setaltatasa, tisztan tartasa.es kezdodott elolrol, nem beszelve arrol, hogy kezi mellszivom van, borzasztoan fajt mar a karom.

Neki kell gyogyszert is szednie a nutriton mellett, a nutriton onmagaban nem segitett neki sajnos.

Mielott adnal neki nutritont szerintem kerdezd meg a gyerekorvost, mert meg nagyon picike a babad es utanna mar nem fog szopizni, mert ez megtolti a pocijat.

8es fel hos kislany anyukaja.

2011. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Majdnem szóról-szóra uygan az (volt) a helyzet velünk is mint az utolsó hozzászóló babájával.

Én is fejtem, az üvegbe tettem a Nutritont. DE!!!

Az én kisfiam 7 hetes volt mikor elkezdtük használni, és ekkor már be volt gyulladva a gégebemenet!!! Nem nagyon akart enni sem, mert fájt a nyelés neki! Én mindenképpen javaslom a használatát, de nekem szopi előtt nem ette meg, mert ez egy zselés anyag ha elkészíted...csak a lefejt anyatejjel tudtam neki "beadni".


Az étvágya nem ettől fog javulni, hanem attól hogy ettől nem fog bukni, és nem lessz állandó gyulladásban a nyelőcsöve! De ha van rá lehetőséged mindenképpen vidd el gasztroenterológiai szakrendelére!!!

2011. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!