Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hónapos babátok mellett...

2-3 hónapos babátok mellett mennyire van időtök főzni, takarítani, vasalni?

Figyelt kérdés
Én eléggé el vagyok havazva. Csak én bénázok vagy másnak is ilyen nehéz újra belerázódnia a dolgokba?
2011. máj. 27. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem vagy egyedül....Balázskám junius 02.-án lesz 3 honapos és tulajdonképpen semmire nincs időm! :-( Amig alszik,ami napközben 1-2 orákat jelent,de inkább 1 ora,akkor rohangálok mint pok a falon,hogy mindennel haladjak,belefogok mindenbe,aztán csodálkozom hogy kivagyok!Sajnos ez igy fog menni szerintem egy darabig,az én babaám egyépként nagyon igényli a társaságot,imád játszani,nézelődni,de persze Anyával.Amugy meg cipelnem kell mindenhova magammal,a kiságyában max.20 percet nézi csak a csörgőit. :-)))

Már eléggé kivagyok,Párom 24 et van itthon,48-at melozik ugyhogy nem könnyü de azért Anyos segit dehát nem egy városban lakunk igy az sem sok!

Nektek hogy telnek a napok?Éjszakák?Na most is megérezte hogy gépezni merek és fel is kelt :-))))


Üdv: Anita

2011. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Eddig azt hittem, csak én vagyok ilyen béna!:))) Szerintem vagyunk így egy páran, hidd el...Lassan belejövök, de a második gyermekem sokkal több közelséget igényel, mint annak idején az első. Ha alszik végre, akkor azért nem zörgök nagyon, ha meg ébren van, akkor folyton velem szeretne lenni. Nem könnyű, olykor az is előfordul, hogy sírdogál picit, de felfedeztem pl, hogy a porszívózást nagyon jól tűri, nézelődik közben, és nem zavarja a hangja. Vasalás közben is ott fekszik mellettem, ahol dolgozom, de kb. 20-30 perc után így is nyafizni kezd, hiába beszélek hozzá közben, és simogatom meg sokszor. Ma egy mondókás cd-vel próbálkoztam, amin állathangok, csengettyű hangok is vannak, az lekötötte picit, mosolyogva hallgatta, miközben én dolgoztam a gépen. Talán ha majd ülnek, és tudnak játékokkal is játszani, több időt elbogarásznak egyedül is...

Kitartás!

2011. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Az enyém 2 hónapos. + van egy 2,5 éves dackorcakát élő kis Luciferem.

Hát igen...én is nehezen csinálom a dolgom.

Megpróbálok olyat főzni ami hamar kész van. Narancsos kacsa kilőve:-)

Takarítani csak szép lassan tudok 1-1 helységet.

Nem vasalok:-) nincs mit, és felesleges.

Most pl. minden rendben van. Ma ágyneműt mostam, húztam.

Felsöpörtem, felmostam. WC-t fertőtlenítettem. + boltban voltam a gyerekekkel.

+ vendég jött hozzánk.

Reggel 6-tól fél 8-ig csináltam meg a dolgom.

Elmosogatva nincs:-) majd este.

de függ a ház méretétől is. Mi 54 m2 lakunk. Ez könnyebbség.

2011. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 15 honapos es en meg mindig benazok. :) 2-3 honaposa mi a hadfajassal kuzdottunk es a kisfiamat alig tudtam letenni. Nagyon igenyelte a kozelsegem igy semmire nem volt idom. Hiaba vittem ki hordozoba magammal a konyhaba... semmi nem valt be. Aztan 4 honapos kora korul jott a forgolodos idoszak. Atfordult hatrol hasra de visszafele nem ment neki igy emiatt sirta el magat folyamatosan + meg mindig nagyon szeretett olben lenni. Aztan jott a maszos idoszak, azutan a lepegetos ramolos, aztan futkoraszos ramolos, most a "nem lehet egydul hagyni mert mindenhova felmaszik es leesik" idoszak, Ugyhogy en mar tobb mint egy eve benazok es semmit nem tudok rendesen elvegezni. Le a kalappal az elott aki tokeletesen tudja vezetni a haztartast. Szerintem ez a baba termeszetetol is fugg. nem mondom, most mar sokkal konnyebb de meg mindig vannak nehezsegek.
2011. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3 hónapos a lányom. Nagytakarítás sajnos nem volt, mióta megszületett. De azért 2 naponta porszívózok meg felmosok, hetente egyszer törölgetek. Egyszer már ablakot is pucoltam. Főzni majdnem minden nap szoktam, mindig előre, hogy a férjem másnap el tudja vinni melóba. Ez azért jó, mert előfordul, hogy csak délután jutok oda, hogy főzzek, így meg előző napról ott a kaja, nem halok éhen. :)
2011. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

15.53-as vagyok.

+ ma jön haza párom külföldről. Vasárnap megy vissza. 7 napból 5-öt külföldön van, szombaton a saját gyerekeivel, vasárnap meg velünk.

NEHÉZ!!!!


Ja és mindemellett megpróbálok elbűvölő lenni és bájos lenni, és nő lenni....és stb.

És meghalni nincs időm...csak netezni:-)


Kitartást neked!

2011. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is azt hittem, hogy csak én vagyok így. Ma azon poénkodtunk, hogy nálunk a játszószőnyeg a büntetőszőnyeg, mert ott üvölt a legjobban. Azt vettem észre, hogy egy kicsit mindig növekszik az időtartam amit kibír, amíg anya házimunkázik, de eddig 30 perc volt a legtöbb. Ez van, majd lesz jobb is, legalábbis ebben reménykedem.

2011. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok Lányok! Köszönöm a válaszaitokat! :)) Kicsit megnyugodtam, hogy akkor nem csak én szerencsétlenkedem. Az én babám is szereti a közelségünket, egyedül elnézelődik egy ideig; a kiságy felett lévő macikák és társaikkal beszélget de egy idő után megunja és panaszkodik. Persze ha bemegyek hozzá akkor egyből széles mosoly fogad egy gííí kíséretében.:)) Porszívózni és felmosni én is úgy tudok ha hordozóba teszem és cipelem magammal közben beszélek hozzá, néha-néha elszundít de ezt is megunja egy idő után. Pl ma a reggeli kávémat is csak így tudtam meginni...Vasalni én is úgy szoktam h leteszem a szőnyegre és beszélek hozzá de hát ez sem tart sokáig. Szeret ölben nézelődni a lakásban. Azt vettem észre mióta bejött ez a meleg idő nyűgösebb, nagyon tud izzadni. Hát a főzés az amivel nagyon hadilábon állok, de szerencsére a férjem türelmes és sokat segít nekem pedig este ér haza éhesen. Néha nagyon tudom sajnálni. Netezni akkor tudok ha az ölemben van és próbálom a forgószékben ülve elaltatni ha egyedül nem megy. De törekszem arra h félálomban betegyem az ágyába. Most alszik.:))
2011. máj. 27. 16:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Ma már elraktam a ruháinkat, de a bébiké még szétszórva, nem maradt rá időm(8*kelt 5perc után a kicsi, és ringathatom, előtte a nagyot altattam)...

Tegnap kinyaltam a lakást, a padló MÉG nem ragad, de már kekszből megvan a "járda", a szekrények, és az ajtók MÁR ragadnak:)

Este összedobom a cuccokat, reggel7kor 100%hogy egy kisebb katasztrófa nem okozna akkora kupit mint a férjem meg Tökfej(2éves) Nono még csak a hajam tépi 4hónaposként...

Rend akkor lesz, ha elköltöznek:P

2011. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, fel eves koraig hasfajos volt a kisfiam - szinte vegig kezben volt - gyakorlatilag semmit nem tudtam csinalni mellette. Mikor 6 hos lett, felult es jobban eljatszogatott, akkor azert egy picivel tobbet tudtam tevekenykedni. De igazabol 2 eves kora ota tudok szinte mindent megcsinalni itthon. Kitartas!
2011. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!