Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki kisgyerek mellet kb 10,11...

Aki kisgyerek mellet kb 10,11 honapos örökmozgo mellet, meg tud fözni takaritani stb, hogy csinálják? Olyankor hol a pici, mit csinál, mert enyém sehol sincs el.

Figyelt kérdés
söt most járni tanul,állandoan fognom kell figyelnem rá,el ne essen stb.szobába önálloan nem hagyhatom,elindul elesik,vmit magára huz stb.konyhába ha vagyok etetöszékbe rakom,de 2 perc mulva sir,csak akkor van el ha eszik,vagy nasizik.de egésznap mégse etethetem,már igy is több mint 10 kilo,és csak 11 honapos
2010. dec. 4. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Apuka dolgozik? Amikor elaltatod, akkor van legalább 1 órád, addig próbálj valamit főzni, mosogatni tudsz akkor is, mikor ébren van. Nem kell valami nagy takarítást csinálni szerintem.
2010. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17éves L. voltam:)
2010. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én mindent bababiztossá tettem a szobában és a konyhában igy mikor föztem vagy ott volt körülöttem vagy a szobába és sokszor ránéztem!
2010. dec. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket NEM kell fogni, ha tanul járni, egyedül sokkal könnyebben és zsebben fogja megtanulni.


Egyébként amikor föztem, akkor a gyerek vagy a járókában vagy az etetöszékben volt. A járókában a játékaival foglalta el magát, az etetöszékben meg "segitett", kapott egy kanalat, amivel játszhatott, vagy pár zöldségfélét, stb. Mivel már elejétöl kezdve szoktattam arra, hogy pár percig MELLETTEM legyen anélkül, hogy felvenném. Ilyenkor elmeséltem, hogy anyának ezt-azt meg kell csinálnia - ezt ugyan nem értette eleinte, de hallotta a hangomat, és igy nem érezte magát elhagyva, másrészt megtanulta, hogy nekem dolgom van a háztartással, és akkor egyedül kell elfoglalnia magát. Soha nem volt olyan bajom, hogy nem tudtam töle dolgozni, persze nem egész nap, csak rövidebb ideig, pl egy ebédfözés idejéig.


Egész nap - vagy az etetési idön kivül - etetni, nassoltatni nem szabad, mert igy nagyon hamar el fog hizni, és késöbb rengeteg baja lesz emiatt.

2010. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igen apuka sokat dolgozik 24 be,igy szinte egész nap a picivel vagyok,fözni kell,mert kell a kaja a picinek is meg nekem is.inkább akkor nassol amikor én is eszem,mert akkor sir a kajáér,hiába evett elötte,egyszerre enni nem tudunk,mert öt etetnem kell,ha vannak még tippek jo lenne,ha irnátokhiába adok neki játszani vmit,ha etetöszékbe ül,mert ledobálja,és álandóan felkell vennem,ezt játsza,sajnos a konyha kicsi,ezért a jároka nem fér el a konyhába,kompba is hiába rakom,ütközik vmivel már sir,sajnos az én fiam ilyen hisztis gyerek
2010. dec. 4. 20:48
 6/13 anonim ***** válasza:
ha még nem vettetek ajándékot karácsonyra, én ajánlom a brendonban (rendelhető a neten az oldalukról is) rugós babahinta. fel-le tud ugrálni benne, a konyhaajtóba fel lehet szerelni, az én kisfiam imádja! közben tudsz főzni, legalább elfárad egy kicsit benne, akkor le tudod tenni aludni. akkor meg tied a pálya. vagy: hordozókendő, batyukötés a hátadra, aztán mehet a házimunka. remélem tudtam segíteni, sok sikert!
2010. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha ütközik sír? biztos csak ideges lesz tőle, de ha rájön, hogy ki tudja kerülni az akadályt akkor már jól ellesz benne. nem kell rögtön kikapdosni, vezesd rá, hogyan kell benne közlekedni.
2010. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mikor a konyhában vagyok, ott sertepertél a Kisasszony. Ha olyan a kedve, akkor leül, kipakolja a fiókokat, rendezgei a tálakat, fakanállal dobol. Ha másmilyen a kedve, akkor a nadrágomba csimpaszkodik, feláll és ott ácsorog és néz rám, hogy "na mi van már" :) Ilyen miatt már sütöttem egykézzel palacsintát :) De szerencsére ez ritkán van!!!!

Általában minden étkezés után elmosogatok, így nagyon hamar végzek, addig Ő eljátszik az etetőszékben (pakolgatja a morzsákat a tálca pohártartójába). Nem tudok minden pillanatban vele lenni, rá figyelni, így sajnos balesetek is voltak már, tegnap előtt pl magára rántott egy széket (abba kapaszkodva akart felállni, de a szék nem bírta). Takarítani tudok akkor mikor alszik, viszont porszívózni csak akkor, ha a férjem is itthon van. Ő elég sokat dolgozik, úgyhogy csak szombatonként szoktam porszívózni. De néha tényleg nem egyszerű, mondjuk a kislányommal teregetni nehéz: mire felpakolok a ruhaszárító egyik részére, Ő lepakol, van, hogy egy adag ruhát négyszer is fel kell pakolnom :)

Én próbálom viccesen felfogni és nem túlaggódni a főzés - takarítás témakörét (annak ellenenére hogy rend - és tisztaságmániás vagyok) úgyis csak ketten vagyunk itthon egész nap, rajtunk kívül nem látja senki :)

2010. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha főzök velem van a konyhában, van neki egy szekrény csak bababiztos dolgokkal tele dugva és azt pakolássza. A nappalink bababiztos, semmit sérülés nem történhet vele, max elesik... De nappal alszik kerek két órát, ilyenkor szoktam ezerrel takarítani, mint pl porszívózni is akár, van hogy ilyenkor főzök, vagy ekkor eszek én is először. Van, hogy berakok neki zenét vagy egy mese Dvd-t zenéset "Gyerekdalok és Mondokák"- ezzel fél órát simán el van. De valójában mindig mellettem lenne, pakolna mindenhol ha ahygnám. Alakíts ki neki egy fiókot amit rámolhat. Így szem előtt lesz mindig :-)
2010. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
még nem menő, csak kúszó-mászó 10 hónaposom a konyhában folyton a lábam alatt gurul, eszi a lábujjamat a zokniban, nyitogatja a szekrényt, magára húzza a fazekat, aztán megijed tőle és sír (:)), felborítja a vedret, eszi a papucsokat, magára húzza az előszobában a cipőspolcot takaró függönyt, stb.. A szoba teljesen bababiztos, ha WC-re vagy az udvarra megyek, nem kell betegyem a kiságyba, egyszerűen csak rácsukom a szobaajtót, hogy ne jöjjön ki a konyhába. Még nincs gondunk.
2010. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!