Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen okai lehetnek, ha egy...

Milyen okai lehetnek, ha egy 23 hós baba nem beszél?

Figyelt kérdés
Nem az én kicsimről van szó szerencsére, csak furcsálom. A szomszéd kisfia csak 1-2 állat hangját tudja (néha) utánozni.
2009. márc. 16. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hátha fiú,annyira nem kell rajta sajnos csodálkozni. Valamelyikőjük,csak 3évesen szólal meg. ha lány,akkor már kicsivel,de gyanusabb,lehet az anyuka nem beszél hozzá annyit,ingerszegény közegbe van,vagy csak lusti,mert mutogatással hümmögéssel is ugyanúgy megtudja magát értetni.
2009. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiuk eleve később kezdenek el beszélni.

De lehet hogy nem sokat foglalkoznak a kisgyerekkel, nem mondogatnak neki könnyen kimondható szavakat.

Lehet,hogy le van nőve a nyelve is.


Anyukám óvónő és mesélte,hogy volt jópár olyan gyerek, aki óvodás korában kezdett el beszélni.


Nekem 1 éves a kisfiam, és a baba hangokon, rövid szótagokon kívül rendes szavakat még nem mond.

2009. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én fiam két évesen kezdett el beszélni,de azóta bepotólta rendesen! :) Sogoromék kislánya viszont lassan 5 éves,de még mindig nem nagyon akar beszélni. Voltak vele logopédusnál,orvosnál,de nincs semmi baja,csak lusta. :)
2009. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan kisfiút, aki 4 évesen kezdett beszélni, pedig hozzá aztán sokat beszéltek a szülei és foglalkoztak vele rendesen, mégis. Vitték dokihoz, azt mondta semmi baj nincs vele, csak nincs kedve beszélni. Aztán négy évesen kerek mondatokban megszólalt és azóta is csacsog egyfolytában.
2009. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!
2009. márc. 16. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!