Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legbutább kérdés/tan...

Mi volt a legbutább kérdés/tanács amit a babád nevelésével kapcsolatban feltettek/mondtak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 14:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
3 hósan ültessem bilire, mert minél kisebb annál előbb megszokja-anyós
2011. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

15-16 hetesen bementem terhesnacit venni a baba-tini boltba. Kértem az eladót segítsen, merre találom a rövidnadrágokat (halászt akartam venni), erre elém rakott egy kis p.csányi rövidnadrágot (tinidivat). Hát néztem rá hülyén először, aztán leesett hogy tininek nézett. Ami később biztossá is vált számomra, mert mikor közöltem hogy kismamanadrág kéne, majdnem kinézett a boltból. Nem vettel ott nadrágot, siettem kifelé ezerrel. 26 voltam akkor.

Mikor a lányom megszületett (gyorsan szültem hála Isten), kibújt, úgy meglepődtem és könnyebbültem, hogy megkérdeztem a dokit "Ennyi volt?" Erre ő: "Akar még?" Nevettünk, mondtam hogy azért annyira nem volt ez szupi, hogy akarjak. A sors fintora hogy 21 hónappal később 2 kisfiút szültem ugyanannál az orvosnál, (őket is természetes úton). De nem kérdezte meg az első születése után, hogy akarok e még. 3 perc múlva jött. :-)

2011. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Elmentem a boltba kismama melltartót vásárolni (lemilra), s kérdeztem az eladót (8hónapos terhes voltam), hogy ezekből van-e nagyobb méret, s szólt, hogy azok kismama melltartók, a nekem valók arrébb vannak.

Pedig elég nagy volt a pocakom.

Ha sír a babám, akkor hagyjam sírni, mert könnyebben kitágul a tüdeje, s nem kell majd tüdőér szűkülettel műteni. S ha alszik, ne hagyjam, mert este nem fog aludni, s napközben ne aludjon egyáltalán, ha alszik keltsem fel, s hagyjam sírni. (3 hónapos volt akkor). Apám mondta.

Pár napja mondták a szüleim, hagyjam, had kapjon el fertőzéseket, mert nem engedtem nekik, hogy utcán megfogják a kezét, s puszilgassák a 4 hónapos fiamnak. S nem tudtam megértetni velük, egy eg. babánál is vigyázni kell ezekkel, s ő meg szívbeteg. S orvos tanácsolta, jobban vígyázzunk rá, mert az ő állapotára nézve ezek veszélyesek lehetnek. S erre a válaszuk, hogy akkor ovis korában beteges lesz, s nincs igazam, mert igen is most kell elkapnia a fertőzéseket, s nem szabad semmitől óvni őket, mert a babavilágban is benne volt, hogy így nem fog az immunrendszerük megerősödni.

Férjem mondta: ne hagyjam sokáig aludni napközben s ha lehet ne aludjon, h az éjszakákat aludja át. (1, max 2-szer kell fel enni).

S a férjem kollégái üzenték, hogy ők szoptatás alatt 5,6 %-os barna sört ittak, igyak én is mert attól lesz sok tejem, nem az alkoholmentes világos sörtől.

2011. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nnna, úgy érzem eljött az én időm! Nálam a Best Of Anyós:

-Ne öntsem ki a baba fürdővizét esténként fürdés után, mert nem fog a kicsi jól aludni...

-Miért alszik mindig hason a baba? Gerincferdülése lesz!


Mit szóltok??

2011. máj. 28. 17:17
 15/23 anonim ***** válasza:
kb. 3 éves volt a lányom, szőke hajjal, mikoris egy kedves ismerős IQ light barátnője megkérdezte: eredeti szőke? Mondom persze. 2 perc múlva esett le, hogy mit gondolt? Festem a haját?
2011. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Még terhesen. Sokáig nem tudtuk ki lakik odabent. Vásároljak lány ruhákat, mert tuti kislány, kerek a pocakom.

Csupa kék ruha, egyedül a kocsi unisex(hátha a köv kislány) minden sarkon megkérdezték, h kisfiú v kislány?

Hagyjam sírni, erősödik a tüdeje. Babám 4 hónaposan ült. Ne ültessem, fektessem le.. Próbáltam, de nem ment, visszaült.

6 hónaposan még nem kéne felállnia... és mit csináljak, kötözzem le?!

6 hónapos koráig ne adjak neki semmit a tápszeren kívül... Kevés ideig volt anyatejes. Nyár eleji baba, 40 fok árnyékba.

Fpgzáskor pálinkával kenjem az ínyét. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, pedig volt még egy pár:)

2011. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Még amin nagyot néztem. Amíg be nem fektettek(37.hét) utolsó napig jártam a boltba. Aztán kb 4 hetes volt a fiam, amikor levittem magammal őt is. 6 hetesen már majdnem minden nap voltunk, mikor a hentes srác megkérdezte, h kié a gyerek, mikor mondtam h az enyém nagyot nézett, majd megkérdezte, h tuti, mg h hogyan, mert ő semmit nem látott rajtam:)

3 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást székrekedés miatt doki és védőnő tanácsára. Anyósom kikelt magából, h h képzelem, h én már hozzátáplálom barackkal mikor 6 hónapos koráig nem ehet semmit. Megjegyzem ő a lányait kekszes tejen nevelte fél éves korukig...Én a tápszer mellé adtam neki a barackot.

2011. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Anyósom barátnője a lányom születése után:"Azonnal menjek be mert hideg van megfázik a tejem!"Nem vicc:)
2011. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Szia Utolsó! Így valóban vicces. De egyébként én is hallottam már, hogy (na jó, nem a tej, hanem a mell) meg tud fázni, és akkor az a tejtermelésnek árt. (Én sajnos nem tudtam szoptatni, valahogy nagyon nem akart lenni tejem. :o( )
2011. máj. 28. 21:06
 20/23 anonim ***** válasza:
Amit írok, az inkább aranyos. Szembeszomszéd 2 éves kislánya nézi a 2 hetes babánkat. Közben mellettem ált a 10 éves lányom. A kislány csak néz minket, aztána babát, és megkérdezi: ki az anyukája? (a 10 éves lányom, vagy én?)
2011. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!