Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam most lett...

3 éves kisfiam most lett szobatiszta, de a WC-be kakilást szeretettel mellőzi, így 2-3 naponta kakál. Este ma már fájt a pocija, úgy feküdt le. Mit tegyek, hogy visszaálljon a napi kakálás, mint pelusoskorában?

Figyelt kérdés
Milyen praktikák, megoldások, tapasztalataitok, tanacsaitok vannak? Minden érdekel ami segíthet!
2011. júl. 16. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

2,5 éves múlt a kisfiam, kb. 2 hónapja szobatiszta. Eleinte nála sem volt rendszeres a széklet.

Ami nála bevált: gyümölcsös bébiétel, legjobb a szilva, és/vagy joghurt tízóraira, uzsonnára váltogatva.

Éhgyomorra illetve napközben 100%-os gyümölcslé, a legjobb a narancslé. Javasolták még a 100%-os paradicsomlevet, de azt az én fiam nem szereti.

Amikor először visszatartotta a kakit,-5 napig nem sikerült magától-, Levolac szirupot adtam neki napi 3x 5 ml-t. Második alkalommal már nem vártam ennyi időt, mert a kemény széklettel nagyon megszenvedett, hanem 2 kakimentes nap után adtam 5 ml szirupot, plusz a fenti ételeket, italokat, és aznap már volt is széklete. Azóta nem volt gondunk ezzel, ha néha egy nap ki is marad, másnap még gond nélkül tud kakilni.

Fontos még a sok folyadék, a fiam kb. 8-10 decit iszik naponta.

2011. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat az Offért, de akinek a gyereke nem eszik gyümölcsöt, nem eszik joghurtot azzal mit lehet tenni? Hiába erőltetem, nem érek el vele semmit! Nem tud kakilni, annyira kemény neki a széklete! Adom neki a Laveolac szirupot, de semmit nem ér! :(
2011. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Remélem megoldódik mindenikünk esetében ez a probléma, a fiam igaz nem napi rendszerességgel, de joghurtot is iszik, gyümölcsöt is eszik, mégis visszatartja. Csak remélni tudom, hogy nem állandósul. A doki nénink szerint rá kell tenni, hogy jöjjön neki az inger, még ha nem kakil akkor is.
2011. júl. 20. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!