Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam egyik napról a...

2 éves kisfiam egyik napról a másikra szobatiszta lett. Az ágytisztaságra is meg kell érni vagy azt már én irányítom?

Figyelt kérdés

A szobatisztaságot nem erőltettük, egyszerűen levette magáról a pelust (a bilit ismerte, előtte többször pisilt már bele,ha én levettem róla a pelust, de 2 hete ő maga vette le magáról, nem kellett tőle kérdezni, hogy kell-e pisilni/kakilni, magától ment)

Az ágytisztaságra is ugyan így meg fog érni vagy abban már nekem kell segítenem? Ki, hogyan csinálta?


2011. szept. 20. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Az én gyerekeim szóltak, hogy nem kell a pelus. Először csak a délutáni alváshoz, majd éjjelre...
2011. szept. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre is ugyanúgy megérnek, mint a nappali szobatisztaságra. Persze, ha odafigyelsz, hogy lefekvés előtt pisiljen, azzal már segítesz is neki.

Én, amikor észrevettem, hogy sorozatosan száraz marad a pelus alvás alatt, egyszerűen nem adtam rá többet. Persze, mondtam neki, hogy ha pisilnie kell, szóljon. Ez tavaly júliusban volt, azóta nem történt baleset..

2011. szept. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enéym előbb lett ágytiszta, mint szobatiszta.

Már hónaaokkal azelőtt, hogy elkezdtem bilire szoktatni, éjjel nem volt semmi a pelusban.

26 hónaposan -kb 21 hét alatt, amikor júniusban meleg volt- lett szobatizsta,, onnantól éjjelre sem adok rá semmit.

Eddig 1x pisilt be éjjel

2011. szept. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Off ! 2 éves kisfiamat egyáltalán nem érdekli a bili és a wc sem ! Mit tegyek ?
2011. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hallay Katalin válasza:

ha megérik rá majd fogja érdekelni :-) kontroll szabályozza záróizmok működését kb. 2,5-3 éves korban érik el ezt. Eröltetni nem szabad és ne izgulj.Ő is szobatiszta lesz,ez normális hogy még nem érdekli.

Egyébként bölcsiben dolgoztam gondozónőként.:-)

2011. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!