Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem öthós fiam nem akar...

Majdnem öthós fiam nem akar enni reggel! Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Már napok óta ez megy és kezdek tőle idegbajt kapni! Este fél kilenckor eszik utoljára. Eddig csak tejcsis volt, de mivel ilyen rapszodikusan eszik, elkezdett apadni a tejem. Megkezdtem a hozzápótlást tápival, még igy is változó mennyiségeket eszik. Éjjel eddig egyszer hajnalban felkelt szopizni, most is felveszem mikor megkezdi a mocorgást, de nem veszem észre hogy annyira falna mint egy farkas. Reggel 7-8 között magától kel, de hiába adok cicit vagy üvegből, iszik 30-40-et és ennyi. Az a megoldás hogy éjjel nem adok neki enni? Ezt hogy csináljam?
2009. márc. 17. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

szia! sajna okosat nem tudok neked írni...bocsi.

az én fiam is hasonlóan kajál, pedig ő tápszeres. késő este még eszik (9-10 óra), majd legkésőbb 4-kor ébred, hogy éhes. de reggel csak 10 körül eszik normálisan. ha addig kínálgatom, pár milit eszik, azt is visszabukja.

olyan jó lenne, ha éjszaka bírná ilyen sokáig kaja nélkül és nem reggel!

én próbáltam vizet adni neki éjjel, de egy fél- egy óra múlva ismét kelt. hiába csitítgattam, az sem jött be. de kajára azonnal alszik. sírni nem hagyom...

de próbáld ki, hogy nem eteted hajnalban. valahogy... lehet a te babád, könnyebben lemond róla és beáll végre mindkettőtök számára a rend.

sok sikert!

2009. márc. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Már azt hittem hogy csak nálunk van ez:) egész reggel sirtam fölötte, ő meg csak röhög! Jajjjj:((((
2009. márc. 17. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van most már lassan egy hónapja. 10 körül eszik este, aztán ébred 3 óra körül hajnalban. akkor teleeszi magát / 220 ml tápszer/, és egyszerűen nem hajlandó enni. most is pl 11 óra lesz, és még ma gyümölcsöt sem tudtam tízóraira beletukmálni. Már levegőztettem egy órát, hátha megéhezik tőle, azt értem el vele, hogy elaludt:-) Most ha felkel, már ebédidő van, remélem legalább azt megeszi. Így akárhogy csinálom is, max 4-szer eszik naponta, abból is az egyik éjszaka van:-( ja, és az elmúlt két hétben nem hízott sajnos. most már ott tartunk, hogy tápszert kell adnom neki a főzelékek helyett is, mert nem nő a súlya másképp.
2009. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
11óra és játszik a kiságyban! Komolyan durva!!!
2009. márc. 17. 10:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is ez van, pedig az én fiam már lassan 9 hónapos. Nem tudom mikor kezdődött, de már 1 hónapja biztosan így van. Este 8-kor még szopizik, aztán éjjel 4-5 között megint szopik valamennyit és utána, bár már fél 7-7 között felkel, nem eszik rendesen majd csak 9 után. Napközben viszont jól eszik. Egyszerűen nem tudom leszoktatni a hajnali cicizésről, pedig már próbáltam teával, sírással... Régebben pedig átaludta az éjszakát...

A hajnali szopinak tudom be ezt a reggeli dilemmát, de igazából fogalmam sincs mi a megoldás. Bocsi...

Minden jót!

2009. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem akarom megvárni hogy stagnáljon majd csökkenjen a sulya. Ezért kell min ötször normálisan enniük...
2009. márc. 17. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!