Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tudja már a babám...

Mikor tudja már a babám hasonfekve kinyomni magát?

Figyelt kérdés
Már lassan fél évesek vagyunk és még csak a fejecskéjét emelgeti hasonfekve. Igaz ugyan hogy koraszülött, volt egy szív műtéte és utál hason feküdni. A védőnő mindig azzal nyugtatgat, hogy nincs lemaradva semmivel sem, fő a nyugalom és türelem.
2011. máj. 30. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát így hogy koraszülött és műtötték is nem tudom hogyan zajlik a fejlődésük.

De lányom már két hónapisan kinyomta magát. Ha nem bízol a védőnőben keress meg egy gyógytornászt, veszíteni nem veszítessz semmit.

2011. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom 3 hónapos, nem nyomja ki magát, be is utaltak gyógytornára. Mondjuk a fejét is csak kis ideig tartja. De nekem azt mondta a dokinő, hogy le vagyunk maradva, nézessük meg konduktorral, ő majd megmutatja, hogy otthon mit kell csinálni, hogy erősödjön.
2011. máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az enyém 5 hetes és 2 hete ki tudja már nyomni magát,sőt a kis lábával nyomja magát előre,meg hátról oldalra fordul,teljesen tartja a fejét, nem tudom ezek mennyire koraiak,csak meglepődtem,a kisöcsém ezek ilyenkor még nem tudta
2011. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a miénk 3 hónapos és egy ideig már ki tudja magát nyomni, ő 3 héttel jött hamarabb
2011. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislányom már 1 hetesen kinyomta magát, nagyon elkerekedett a dokinő szeme. Ennyire nem egyformák a babák. Ha téged aggaszt, mutasd meg gyerekdokinak. Addig pedig ne izgasd magad, lehet hipp-hopp behozza. Azt meg lehet kérdezni, hogy mekkora most a babád? Cm, kg?
2011. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az enyém most lesz 2 hónapos, de már kinyomja magát.

félévesen már mászott a másik gyerekem.


én megkérdezném az orvost, bár nem tudom, mennyire volt koraszülött a tiéd:(

2011. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A 36. hétre született, mutattam a dokinak is. Ő is azzal érvel mint a védőnőnk. Jelenleg 7 és fél kg, cm-re csak saccolom, kb. 55 cm.
2011. máj. 30. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam 28 hétre született, most 20 hetes, de a korrigált kora csak 9 hét. Ő éppen tegnap fordult először hasról hátra, a hasonfekve kitámasztást 12 hetesen kezdte. Szerintem is mutasd meg ortopéd orvosnak, de semmiképp ne aggódj, biztos vagyok benne, hogy hirtelen fog behozni mindent, vannak ilyen babák! A fejlődésneurológus mit mond? (Nálunk korababáknak kötelező fejl.neurológushoz járni)
2011. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Neurológushoz csak a jövő hónap végére kaptam időpontot. Az ortopédushoz pedig a jövőhét hétfőn megyek. Köszönöm a segítségeteket!
2011. máj. 30. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!