Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos babám nem szeret...

3,5 hónapos babám nem szeret hason feküdni. Akármit csinálok ordit. Nem is tartja úgy a fejét, meg nem is tudja magát kinyomni egyáltalán. Viszont ha ölbe veszem szépen tartja a fejét, csak hason nem. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
ne erőltesd, majd eljön az ideje amikor szeretni fog.
2010. szept. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De hogy szerettessem meg vele?Hogyan lehetne erősíteni egy kicsit?
2010. szept. 19. 23:13
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Tartsd hason, nem baj ha sír, mert csak így tudja edzeni a hát és nyakizmait. Mert később gondok adódhatnak belőle, hogy nincs eleget hason tartva. Minden baba útálja, míg nem tanul meg forogni. Majd edződik és idővel kinyomja majd magát, de ehhez többet kell hason fektetni. Nekem is a szívem szakadt meg, amikor a fiam ordított, de inkább itthon ordítson, mint a gyógytornásznál.
2010. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
nem kell megszerettetni, ha nem akarja ne erőltesd. próbálgasd néha pár naponta és majd ha neki eljön az ideje akkor tetszeni fog neki. 17 hónapos kisfiú anyukája
2010. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a következő trükköket alkalmaztam.

Elé tettem egy nagy tükröt és úgy fordítottam hasra, hogy a tükörben lássa magát. Ez nagyon bejött neki.

Vagy a pelenkázon fektettem hasra (de nem a fal fele), leguggoltam vele szemben, és így játszottam kukucs játékot. Tetszett neki, hogy olyan magasról nézhet le. Persze közben fogtam a kis kezét is, nehogy rugjon egyet, aztán leessen.

Ezeket naponta többször csináltuk, így csak 3-5 perc után kezdett el sírni, addig le tudtam kötni.

2010. szept. 20. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

szia! szerintem ne hagyd ordítani (Olyan szomorú leszek,amikor az egyes szülők leleményesség hiányában,vagy mert úgy nekik egyszerűbb azt választják,hogy hagyják ordítani ) :-(

majd megszereti...

3 hónapos a fiam,és ő is sírt,ha hasra tettük. Pár napja azt játszottuk,hogy először hátról oldalra gurítottuk,majd óvatosan hasra...és láss csodát nem sírt:-)

Most már fordítja a kis fejecskéjét,ha az oldalán fekszik,próbál hasra fordulni,és tetszik neki.

2010. szept. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Szia!Szerintem pedig kicsit erőltetni kellene.Én is imádom a lányomat,sajnos nem hagytam ha sirt hason és nem erőltettem.Az lett a következménye hogy menni kell vele fizikoterápiás kezelésre,most várjuk az időpontot.Egyébként pár napig kell csak kicsit erőltetni,már az én kincsem is szépen tartja magát,viszont le van tapadva a nyak és váll izma.Naponta csak pár percre tedd hasra,hidd el megéri,tegyél elé valami játékot,vagy feküdj le Te is,énekelj,tereld el a figyelmét.
2010. szept. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Mintha csak magunkat olvasnám :)

Én babám azóta 1 éves lett. Sosem aludt hason, így nem is szeretett hason lenni nappal sem. Nekem is egyértelmű volt, hogy azért hason is kéne lenni, így sokszor tettem hasra, s sok sírás lett belőle. Hát inkább visszafordítottam a hátára. Még nem érett meg a hasalásra. Telt-múlt az idő, és bumm, átfordult. :D Na onnantól csak hason akart lenni!!! :D

Szóval ne félj, nem kell rögtön gyógytornára járnotok, mert nem szeret hason lenni, sokan vannak így. Ne erőltesd nagyon, csak kicsiket tedd hasra. Nálunk épp hogy csak percek voltak, párszor naponta. Addig játékokat mutogattam neki, hogy emelgesse a fejét. :)

2010. szept. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
én ugyanebben a cipőben járok nekem 4,5 hós és nem akar hason lenni.nem erőltetem majd megszereti,és a mellkasomra szoktam rakni és beszélek hozzá
2010. szept. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Szia!Az én lányom 3 hónapos és ugyanez van!A védőnő már kikészít!De én nem hagyom ordítani!Naponta többször hasra fordítom,de max 2-5 percig bírja!Próbálja kinyomni magát,néha sikerül is!De inkább csak elkezd nyöszörögni,majd sírni:(((Viszont ölben meg úgy tartja a fejét,mint egy 5 hónapos baba!
2010. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!