Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyümölcsöt adjak...

Milyen gyümölcsöt adjak óvatosan 4,5 hónapos kisbabámnak?

Figyelt kérdés
Őszibarackot kóstoltunk eddig, de szeretnék kipróbálni más gyümölcsöt is. Melyek azok, amelyekkel vigyázni kell, mert esetleg hascsikarást, hasmenést, székrekedést okozhatnak? Nektek mivel volt problémátok?
2011. máj. 31. 16:10
 1/9 anonim válasza:
2011. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

alma !

banán,

körte, de leginkább a kóstolást alampürével szokták kezdeni

én is így kezdtem

gondom nem volt semmivel talán az őszibarack hajtotta meg

de nem félj a kóstolgatásoktól hadd egyen mindent hogy megtudd mi ízlik neki a legjobban és hadd szokja a szervezete.

mi is ennyi idősen kezdtük mert tápis volt...

2011. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi 6 hónaposan kezdtük ugyan a hozzátáplálást!

Barackot,és almát kapott elsőnek.


De ugye köztudott, a barack meghajtja a babákat, az alma megfogja a székletet!!

2011. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jön az őszibarack. Az egyik legfinomabb, legártatlanabb és legallergia mentesebb gyümölcs. És hát a nagy ász, a sárgarépa leve.
2011. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
narancs, de ez okozhat enyhe hasmarsot. A hártyákat vedd le. Citrom levét is lehet kanálban a lányom imádta, mindig cuppogott előtte, utána pedig pofákat vágott. :)
2011. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

2 hónapos korától adok neki almát, aztán fokozatosan barack, sárgadinnye. egyszer megkóstolta a nagyszemű szőlőt, alig lehetett elvenni tőle, így azt szoktam átnyomni neki, abban legalább a folyadék is sok. de kapott már banánt is.

inkább a magvas dolgokat kerültem, meg ami nehezen pürésíthet(pl narancs, de annak a kinyomott levével szoktak itatni).

2011. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2011. máj. 31. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:
azért kell lepontozni mert előb kezdtem el a hozzátáplálást? nem mintha érdekelne, de jellemző néhány itteni értelmi szinjére...
2011. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én igazat adok Neked, és megértelek. Van egy ismerősöm, aki mindhárom gyerekének már 4 hetes korukban almát adott. Nem is volt soha semmi emésztési problémájuk! Tényleg nem érdemes foglalkozni azokkal, akik ezért Téged lepontoznak!
2011. jún. 1. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!