Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet leszokatni egy 1...

Hogy lehet leszokatni egy 1 éves kisfiút a hisztiről?

Figyelt kérdés
1 éves,de szabályszerűen ordít.Legjobban akkor,amikor altatnám.Látszik rajta,hogy fáradt,dörzsöli a szemét, nyűgös.De amint felveszem,hogy ringassam ordít,feszíti magát.Mit lehet tenni ilyenkor?Imádom a kisfiamat,de ez már sok.
2011. máj. 31. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne vedd fel. Letettem aludni mikor ezt csinálta, és simi, puszi és kimentem a szobából. Eleinte ordított, ahogy bírt,kb. 3 nap után elaludt magától, azóta nappal is elalszik maga, ha álmos.
2011. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most tuti majd mindenki lepontoz,de mindegy...kisfiam 22 hónapos fél évig csináltuk ezt a tortúrát amit ti,de ő éjjel 3-4-szer is rákezdte.Férjem is én is dolgozunk nappal,nem bírtuk tovább.Tegnap este letettem az ágyába,elmagyaráztam neki,hogy egyedül fog aludni,szeretem,nem akarom bántani de nem maradok itt vele.Kimentem szó szerint rácsuktam az ajtót,mert ő már nagy ágyba alszik és kijön utánunk.hisztizett,ordított,leszórta az összes játékát a földre,kiburitott mindent,ütötte az ajtót.Párszor visszamentem,átöleltem,mondtam neki,hogy nem hagytam el,szeretem de nem jöhet ki.Az ajtón kívül voltam,többször beszéltem neki,hogy ne ijjedjen meg,hogy be van zárva,nem bántani akarom és,hogy ott vagyok.45 perc telt el és elaludt az ágyában.4-kor megébredt 5 perc sírdogálás után egyedül visszaludt,háromnegyed hatkor pedig szó nélkül.Délután és most este már teljesen egyedül,hiszti nélkül aludt el.Nem tudom meddig tart,tartson mindenki szívtelennek,de a hisztit kezelni kell.Bárcsak én is hamarabb megtettem volna,és nem lett baja tőle.reggel ugyanúgy átölelt és kaptam a puszit.Érzelmileg nem bántottam és ez volt a lényeg.Remélem elmúlnak lassan az éjszakai keléseink is.

Próbáld meg te is időbe leállítani a hisztit,mert nehéz lesz később.Aludni kell neki,és szerintem meg kell tanulni egyedül is elaludni neki.Természetesen ez csak akkor él,ha tényleg csak hiszti és nincs semmi baja.Légy határozott de érzelmileg ne hagyd magára.Kitartás,nehéz,de szerintem megéri.

2011. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is sokáig karban aludt el. Amikor elkezdte a feszengést, feszítést altatás közben, én úgy gondoltam, hogy már kényelmetlen neki így, és leraktam az ágyba. El is aludt, fergeteges fészkelődés közepette. Néhány hétig még az ágya mellett maradtam ilyenkor, aztán mivel meguntam, kimentem a szobából. Érdekes módon azóta is totál egyedül alszik el.
2011. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Feszíti magát mikor altatom,de csak ha leülök.Ha állok csendben van.Velünk alszik.Kiságyban nem aludt.:(Így sajnos nincs meg az a lehetőség,hogy letegyem.Letettem este az ágyba és szószerint úgy rohant, mint a mérgezett egér.Közben meg fáradt.Még írjatok ha tudtok!Köszönöm!
2011. jún. 1. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!