Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok csinálni üvöltö...

Mit tudtok csinálni üvöltö hisztis gyerekkel, amikor könnyek nincsenek csak ordítás és az idegeitek pattanásig feszül? Hogy lehet leszoktatni a hisztiröl? (11 hónapos)

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Végtelenül egyszerű: nem kell rá figyelni. Át kell menni a másik szobába. Ha nincs közönség, nincs kinek műsorozni, akkor hiszti sincs. És soha de soha ne érje el hisztivel amit akar. Ha azt mondtad hogy NEM, akkor a hiszti miatt ne legyen igen, mert így megerősíted a viselkedését.
2011. júl. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Egy ekkora gyerek nem hisztizik...
2011. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, az enyém most kezdi, :( most kéne gyorsan leszoktatni
2011. júl. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

lápj át rajta, menj el pár lépésre, ne nézz rá és kezdj el énekelni jó hangosan :)


leszoktatni nem tudod mert még csak most kezdi, lesz ez még ezerszer cifrább is, viszont ha nem figyelsz rá, majd rájön, hogy nem ér célt vele

2011. júl. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
11 hónaposan még nekem sem csinálta ezt.De ettől még a tiéd csinálhatja. Szerintem csak akkor fogadd meg a fent leírt tanácsokat, ha biztos vagy benne, hogy hiszti. Az én lányom mindig könnyekkel hisztizik. De lehet, hogy elkeseredett, ha nem engedek meg neki valamit. Ez hiszti?
2011. júl. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11 hónapos és hisztizik?Az enyém csak 2 évesen kezdett hisztizni.Én is hagytam,félre álltam aztán amikor picit lenyugodott,megkérdeztem miért csinálta és elmondtam neki,hogy mit-miért nem engedek meg vagy miért nem kap meg. Nehéz,de ki kell tartani,bár néha nem sikerül.Most 3-om és néha próbálkozik még.
2011. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mintha csak en irtam volna a kerdest.nalunk ugyan eza helyzet.11 honapos es megy a hiszti ezerrel konnyek nelkul.nalunk kozre jatszik a szeparacios szorongas is.allandoan a nyomomban van csimpaszkodik a nyakamon es ha csak folallok mellole es elmegyek a szoba masik vegebe ahol meg lat vegtelen nagy sirasba kezd.ez megy akkor is ha valamit nem szabad neki.en is probalok nem figyelni ra es nem oda adni amit nem szabad.elmagyarazom neki mit miert csinalok megprobalom elterelni a figyelmet de nagyon nehez vele
2011. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is otthagytam, de én előtte magyaráztam el, hogy miért nem engedem meg azt, amiért hisztizik.Amikor befejezte, megölelgettem, és mondtam neki, hogy csak a buta gyerekek hisztiznek.Ő nem buta, úgyhogy legközelebb ezt ne csinálja.Pár hét alatt leszokott róla.

Később már elég volt a magyarázat, miért tilos, ami tilos.Megértette.

Most másfél éves.Néha még bepróbálkozik, de ez nagyon ritka.

Ja, most az az újdonság, hogy közli:

-Hisztizni fogok, ha nem engeded meg!

Válaszom:

-Nyugodtan!Attól még nem lehet.

És lám, elmarad a hiszti.

A lényeg, hogy amit tiltasz, azt legközelebb se engedd meg, és ne engedj a hiszinek!

2011. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az se mindig segit, ha magara hagyod :-)

Hogy lasd, nem vagy ezzel egyedul:

http://www.youtube.com/watch?v=hkKOqij_Tdw

2011. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!