Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattátok/beadatjátok a...

Beadattátok/beadatjátok a bárányhimlő elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Mi szól ellene?
2009. jún. 29. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát az az igazság,hogy még én is gondolkozom rajta.Mert ugye a bárányhimlő vírusa ha egyszer elkapta az ember,akkor egész életében benne marad a vírus a szervezetében, ez okozza később felnőtt korban pl. az övsömört ezen kívül lehet egy csomó más szövődménye is.Ezért ajánják az oltást,hogy a későbbi súlyos szövődményeket elkerüljük,nem azért mert a gyerekkori bárányhimlő betegség lezajlása lenne olyan veszélyes vagy szörnyű.Csakhogy a tapasztalat azt mutatja,hogy akiket beoltottak azok közül is elég sokan,kb 20% megbetegszik(igaz csak enyhe lefolyású lesz a betegség) és bárányhimlős lesz.És én akkor úgy gondolom,hogy ha egyszer a vírus bejutott a szervezetbe akkor a későbbi szövődményeket se fogja kiküszöbölni.Szóval vannak érvek pro és kontra és én is még latolgatok.De leírtam a gondolataimat,remélem ért valamit!
2009. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én beadatom, mert nekem a nagyobbik gyerekemet annyira megbetegitette, hogy majdnem meghalt, 3 hetet töltöttünk az intenziven.

Ráadásul annyira agressziv lett a virusa, hogy egy csomó szövödményt okoz.

Nem tudok semmit ami ellene szólna.

2009. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem.

A fiam 5 évesen esett túl rajta, azok kívül, hogy tele volt pöttyökkel, semmi baja sem volt.

a láynomnak sem fogom beadatni.

Ismertem olyat aki beadatta a gyerekének, elkapta és sokkal jobban megviselte a gyereket a betegség.

2009. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én beadatom. Nekem a dokinéni mindenképpen ajánlja mert kislányom van és ha most nem kapja el mert sok a beoltott gyerek esetleg pont terhesség alatt lesz himlős akkor azt tudjuk, hogy szörnyű következményei lehetnek.
2009. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindenképpen beadatom a kislányomnak. Én nem voltam bárányhimlős, így ha ő megkapja akkor én is, és nem lenne szerencsés ha pont akkor amikor jön a kistesó.

2009. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. jún. 30. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!