Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel hizlaljam 9 hónapos...

Mivel hizlaljam 9 hónapos lányomat? Csak 6700 g!

Figyelt kérdés
Napi 2-3 üveg húsos bébiételt megeszik, plusz tápszer kb. 600 ml naponta. Átlag 1 liter a napi adagja, amit megeszik, iszik. Egy 9 hónaposnál ez normális mennyiség, de nem hízik. Rendkívül mozgékony 3,5 hósan már a mászást kezdte, most kezd egyedül lépegetni. Fél évesen megduplázta a születési súlyát a 3kilót, akkor még nem izgultam, de most már ideges vagyok. 1 évesen nem hiszem, hogy meg3x-a a szül. súlyát. A gyerek tiszta izom, nem sok zsír van rajta, de nem is csontkollekció, nincsenek kint a bordái, sőt kis pocis. Az orvos, védőnő is csak azt mondja, hogy háát lehetne több is, de ő ilyen alkat. Kinek, mi a véleménye? Nyomassam a gyereknek a szalonnát, vagy hagyjam, tényleg ilyen alkat?
2009. márc. 18. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem hagyd a szalonnát:)

ilyen alkat

2009. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. esetleg próbálj adni neki du. sűrű tejpépet, hátha kicsit dob rá cuccot:)
2009. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem eszik keveset, elégnek kell lennie. Próbáld gyümölccsel etetni többet, a nyers gyümölcsökben levő enzimek és vitaminok javítják az étvágyat, illetve minél többet legyetek levegőn.

Megerőszakolni úgyse tudod, attól csak rosszabb lenne. Így hasznosítja a tápanyagokat. Sinlacot próbálhatsz neki még adni tápszer helyett.

2009. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféleképpen ne nyomasd a szalonnát.Feletsd el a mérleget.Tévedés hogy minden gyerek megháromszorozza a testsúlyát.Örülj neki hogy ilyen szépen fejlődik.Nagyon jól eszik a babád de nagyon mozgékony,figyeld meg nagyon szívós kis gyerkőc lesz belőle.(ne figyelgesd a többi gyereket,lényeg hogy önmagához képest jól fejlődjön)
2009. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jókedvű vidám nem látod betegnek,az orvos sem látja annak,akkor ne aggódj.6 hós kor után lelassul a fejlődés.Persze ez is nagyon egyedi lehet.Az én 8 hós lányom sokkal kevesebbet eszik mint a tiéd,és mégis hízik.Neki a napi bevitele átlag 700ml,és 9kg.A nagyobbik lányom 1 évesen sem volt 8 kg,Ő teljesen más alkat.Mondjuk Ő nagyon rossz evő is.De szerencsére nem betegesek,ez a lényeg.
2009. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szió!

Az én lányonak is ennyi idősen voltak gondjai a hízással. Akkor a védőnőm azt javasolta, hogy naponta kétszer adjak neki tejpépet (azt mondta, hogy attól tuti, hogy hízni fog). Szót fogadtam, bár igaz, hogy csak minden másnap adtam kétszer, egyébként egyszer, de elkezdett újra szépen hízni (persze ennyi idősen ez havi 500 grammot jelentett).

Próbáld meg te is, hátha bejön!

Amúgy nem bújtak a fogai, vagy nem volt náthás? Nálunk ez is visszavetette a hízást, plusz még az is, hogy elkezdett akkor kapaszkodva járkálni és le sem lehetett lőni.

Nyugi!!! Minden OK!

2009. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még 1x sem volt beteg, nagyon mosolygós, kuncogós baba, sugárzó a tekintete. Széklete is naponta kb. 3x van, ami sosem híg, normál állagú, ritkán kemény.
2009. márc. 18. 10:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Már 6 foga van, de meg sem érezte a fogzást, jelét sem mutatta. Nem volt nyűgös, és ugyanannyit evett. Már próbálkozik az első önálló lépésekkel. Nagyon mozgékony, ugyanakkor nem hiperaktív.
2009. márc. 18. 10:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Valószínű, hogy a kislányod ilyen alkat. Unokahúgom kislánya 1 évesen 8 kiló volt, most 2 és fél éves és 11. Amit eszik, az elég lehet a kislányodnak, hiszen, ha éhes lenne, nem lenne nyugodt. Biztosan lemozogja. Az én egyik fiam is ilyen volt. 1 évesen 9,5 kiló volt, 3400-zal született. Máig rengeteget eszik, néha többet, mint a 16 éves bátyja, mégsem hízik. Legalább nem kell odafigyelnie, hogy mit ehet, mit nem:))
2009. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok. akkor semmi baja.

én is olyan voltam, mint a kisályod most, 3900 grammal születtem és 1 évesen 8 kiló voltam. 12 évesen 37. a többit inkább nem írom le:)) (jött a pálfordulás)

szóval semmi gáz nincs vele.

2009. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!