Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 1ö...

Hogyan szoktassam le 1ö hónapos lányomat a sikításról?

Figyelt kérdés

Olyan magas hangon sikítozik, (csak mert úgy van kedve), hogy sokszor belerecseg a koponyám!

Mit lehet kezdeni vele?? Hogyan szoktassam le? Nagyon kellemetlen ez így nekem is, meg a környezetemben élőknek is...

Elég kis hisztis gyerek, bár nem tudom mitől, mert nem volt soha elkényesztetve, nem babusgattuk állandóan, nem volt minden fél órában ölben... Elvan egyedül is, akár másfél órán át is, de ha pl valamit elveszek tőle, mert nem szabad játszon vele(távirányító, például- mindig a szájába teszi), ha állásban van, fogja magát, s hátraesik mint a deszka, odacsapja magát...

Elég ijesztő ezt ilyen kicsi gyerektől látni...

Nem szeretném, hogy kis hisztérikus, sikítozó, toporzékoló gyerek lenne... Hogyan neveljem meg? Hogyan szoktassam le ezekről a negatív dolgokról?


2011. okt. 4. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság, ezzel semmit nem tudsz kezdeni.A fiam már 2 éves, de még mindig sikítozik, ha olyan jó kedve van, amúgy 8 hónapos korától kezdte. Majd abbahagyja, de ne tiltsd, mert annál jobban csinálja majd. Ez nem a hisztisséget jelzi, csak a hangszálait erősíti. Kitartás, mert hónapokba telhet. ;)
2011. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert nem tudja még ennyi idősen, hogy hogyan kezelje azt a dühöt, amit kivált benne, hogy nem teheti azt, amit szeretne.

Szerintem arra kéne rávilágítanod Nála, hogy ezzel semmit nem ér el...pl.: próbáld megnyugtatni, hogy vegyen mély levegőt, ne sikítson, öleljen meg helyette.


Amennyiben nagyon nem megy neki, hogy megnyugodjon, mond meg neki, hogy ha megnyugodott, akkor játszatok együtt egyet, de ezt a viselkedést nem fogadod el tőle.

2011. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Húha, akkor még sokáig fog tartani... Neki is 8 hónaposan kezdődött, de egy ideig abbahagyta, aztán egy hete úrja előjött...

Gondolom kezdetét vette a dackorszak... vagy ilyesmi... Csak olyan kellemetlen, mert engem annyira nem is zavarna(persze sokszor nekem is sokkkkk), de az emberek furcsán néznek, hogy milyen hisztérikus elkényeztetett gyerek....

2011. okt. 4. 17:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy 10 hónapot akartam írni :)
2011. okt. 4. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is sikítozik a lányom :-/

amikor csak kedve van de ált akkor ha tudok kimegyek szinte rögtön abba hagyja olyankor és megvárja míg vissza jövök :-))

majd leszokik róla.....remélem


kezdeni én sem tudok vele semmit sem sajna

2011. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Kisfiam lassan 16 hónapos és nála most jött vissza a sikitás.És ismételten nagyon élvezi mindenre használja.Ha akar valamit és nem kapja meg síkit,ha nevet sikongat.És természetesen a sírást is ezzel cifrázza.Probálom nem tudomásul venni ami bevallom néha nagyon nehezemre megy!

Jobb ötletem nincs,figyelmen kivül hagyni és talán akkor minél hamarább abbamarad.

2011. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!