Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tartatok a kézi-, váll...

Mit tartatok a kézi-, váll táskátokban?

Figyelt kérdés

Olyan gondban vagyok... mert nagy táska mániás vagyok, és minden benne van ami kelhet (túlélő felszerelés :) )

Tehát nem tudom mit vegyek ki belőle, és mindig akkora a táskám, mintha elutazni készülnék.

Amit tartok benne 2,5 éves fiam részére: pár pelenka+popsitörlő+kenőcs, zsebkendők, kisautó vagy az aktuális játéka, pótcumi, itókásüveg, és persze egy mappában az összes irata ( ha netán az utcáról kellene az orvoshoz szaladni )

mivel ilyen változékony, viharos az idő esőkabát (a gyereknek)

közben kismama is vagyok, tehát a pocaklakó összes papírja is nálam van egy mappában.

magamnak is egy üveg víz

egy kis pipere (fésű+spray+betétek)

pénztárca (ami vagy fél kiló, na nem, nem a lóvétól, hanem a sok kacattól)

... és így megyünk a játszóra vásárolni, mindenhova...

elnézek más anyukákat, és olyan kis aranyos táskáik vannak, csak én vagyok ennyire pakolós...

nálatok mi a helyzet e téren?


2011. jún. 2. 08:49
 1/9 A kérdező kommentje:
ha tudom, hogy messzebb megyünk, de nem alszunk ott (másik városba busszal 20 km) akkor váltóruha, lázcsillapító a gyereknek.
2011. jún. 2. 08:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Ebben a kérdésben minimalista vagyok. A táskám (20x15 cm) tartalma: pénztárca, amiben az iratok is benne vannak, terheskönyv a legfrissebb leletekkel, papírzsepi, néhány keksz (cukros vagyok). Mivel tanyán élek, autó nélkül nem mozdulok ki, a 2 évesem túlélőfelszerelése abban van, egy kórházi vizsgálat miatt ki sem veszem, marad a parkolóban. Cumisüveg, nasi a babakocsi hálójába kerül. Ha vonattal utazom, jöhet az eggyel nagyobb táska, ebbe belekerül az inzulin, a vércukormérő, kaja, víz, dezodor, fésű. Ez olyan 30x40-es. Ha a gyerek is jön velem, a babakocsira kasztom a pelenkázótáskát.
2011. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dettó. Én is el szoktam azon gondolkodni, hogy egyes anyukákat akkora táskákkal látok amibe a pénztárcám nem férne bele. Az én táskámban is hasonló dolgok vannak. mondjuk én nem viszem magammal mindenhova. Pl. szimpla séta esetén otthon marad a táska.
2011. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát igen...

+ egy kis keksz, vagy nasi

2011. jún. 2. 09:01
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! további szép napot!
2011. jún. 2. 09:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi még pelenkázó táskával járunk mindenhova,mert 4 hónapos a kisfiam.Az jó nagy,de nekem így is kevés :)

Ami benne van:4pelus,pelenka alátét,popsitörlő,popsikenőcs,előke,textilpelus,2 rágóka,kézfertőtlenítő,teás,tejes cumisüveg,kis könyv az összes papírjával,pénztárca,víz vagy kis üdítő nekem,cumi+cumilánc,váltós ruha.Ha hosszabb útra megyünk ami több mint 1 órás akkor még egy cumisüveg melegítőt és elteszek+tápszer.Bár ez már nem fér el benne,ennek kell egy másik táska :)

2011. jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

most nekilátok egy kisebb táskába pakolni, meglátjuk mi marad ki... :)

szép napot mindenkinek!

2011. jún. 2. 10:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg bazi sok, amit magaddal cipelsz :o))

Bár valóban nem mindegy, hogy hova mész. Ahogy én csinálom, én is most vettem egy pici táskát, ami ilyen vállon átdobós (nem sima válltáska, mert az lecsúszkál) hogy ha a gyerkőc után kell rohangálni, ne zavarjon. És pont azért kellett már, mert mindenhova babakocsival jártunk, mert abba tudtam pakolni.

Ha játszóra megyünk: kis táskában pénztárca (de van, hogy nem viszem, csak beteszek egy 1000-est ha mégis kell valamire) abban benne vannak az iratok, és elég a gyerkőc tb kártyája szerintem nem kell mindenféle kiskönyvet magunkkal hordani. PZS, kulcs és telefon.

Homokozós szatyor most per pillanat szövet goldenlandos: a homokozós cucc mellett a fiam csőrösitatója, egy kis tasakban kéztörlő kendő, pici popitörlő kendő, és kézfertőtelenítő. Ha motort is viszünk akkor a cipővédője. Sapi, esetleg egy vékony hosszúujjú.


Viszont ha babakocsival megyünk akkor alul mindig ott van az esővédő, naptető, vékony pléd, + pelenka, hosszúnadrág, napszemüvegem, banán, naptej, meg ilyenek...

Már rég nem járunk pelenkázótáskával, mondjuk a nagyobb válltáskámba valóban elfértek ezek a cuccok: előke, textilpelus, pelus, popitörlő, kiskanál, kullancskiszedő kanál.

Ja, pipere sem kell a játszótérre. Ha nagyobb útra megyünk, vagy egész naposra, a nagyobb válltáskámba nekem is van krém, betét, intim törlő stb. de ezek így is elvesznek benne... Szóval akkor ok a nagy táska, de ha csak a környékre mész 1-2 óra sétára vagy játszózásra, minek?

2011. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is utolsó! :)
2011. jún. 4. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!