Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett a babátok...

Mikor kezdett a babátok egyedül kanállal enni? Mennyi idősen lehet elkezdeni erre tanítani?

Figyelt kérdés
Lányom 10hós,már próbáltuk,de nem igazán akar sikerülni.Még abban sem vagyok biztos milyen kezes lesz,egyszer bal egyszer jobb kézzel nyúl a kanálért.Az apja balkezes.
2011. jún. 2. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:

2,5 éves, de néha még most is etetem.

Ráérsz tanítani bőven 1 év felett.

Adhatsz a kezébe kanalat, hogy ő is próbálkozzon, de ne erőltesd.

2011. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja. legyen a kezében egy kiskanál, közben nyugodtan etesd..majd próbálkozik szépen

egyenlőre azzal sem kell törődni, melyik kezében fogja

majd kialakul

úgy néz ki egy darabig a konyha, az etetőszék körül - mintha csata lett volna

de ez is elmúlik:)

2011. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

még szerintem korai!

az én lányom 15 hós volt,amikor nem engedte,hogy etessem!

2011. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

20 hósan kezdett el magától enni kanállal, nem erőletettem. És alig megy valami mellé. Ferde kanalat vettem, hogy a levest is tudja kanalazni :)

Előtte próbálkozott már, de látta, hogy a szájába nem sok megy, ezért hagyta hogy segítsek.


10 hósan még korai szerintem.

2011. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsit off.

Utolsótól kérdezném, hogy milyen márkájú az a ferde kanál?

Köszi!

2011. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,akkor még ráérek tanítgatni.
2011. jún. 2. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem adhatsz a kezébe mindig egyet, max. csak játszik vele. Az én lányom 1,5 éves. Volt 1-2 hónap mikor mindig egyedül akart enni kanállal, persze sok ment mellé, de hagytam. Most sem hagyja, hogy etessem, de 1 hónapja visszatértünk a főleg kézzel evéshez. Van nála kanál is, a levest kanalazza, de a zöldséget, tésztát kézzel eszi ki belőle.
2011. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20 hónapos, villával már úgy, ahogy szépen eszik, e a kanálból még minden kifolyik. Engem is érdekelne az a ferde kanál,tényleg könnyebben eszik vele a baba?

Ja, 10 hónaposan még szerintem nagyon korai.

2011. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!