Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem? A fiamat most...

Hogyan kezdjem? A fiamat most szeretném elkezdeni vinni foglalkozásokra (baba-mama klub, játszóház, zenés fél órákra).11 hós, de eddig nem tudtam vinni, mert mindegyik alvásidőben volt. Mit vigyek? Üljek a sarkában, vagy hagyjam egyedül kóricálni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Kényelmes ruci, amibe átöltöztök, a többi meg gondolom egyértelmű (plusz pelusfelszerelés, rágnivaló, innivaló, pzs). Hagyd kóricálni nyugodtan, az önálló "felfedezőtúra" nagy élmény, és csak növeli az önbizalmat. :-)
2011. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Izgulok, remélem élvezni fogja :)
2011. jan. 31. 09:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért mondjuk izgulok, hogy ne mosson be semelyik baba neki, mert kiskorában párszor megjártuk a nagyobbakkal :P Azért van ingerenciám odaülni mellé
2011. jan. 31. 09:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A menetfelszerelést már előttem leírták, talán annyi, hogy ezeken a helyeken ált. dög meleg van, rétegesen öltöztesd. Érdemes még vinni eldobható kéztörlőt.


Nálunk az jött be, főleg az elején, hogy kézben körbevittem, megnéztük 'madártávlatból' a helyet, és utána eresztettem szélnek. Ha mindig a látómezejében maradsz, és bármikor odamehet hozzád nem lesz gond.

2011. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is járunk, mi úgy szoktuk, hogy a szőnyegre letesszük a kicsiket, és mellé térdelünk. Ha kóricál, nem megyek folyamatosan utána, de azért ha már nagyon mást csinál, akkor igen. Általában 8-12 gyerkőc van, és nem mind csak egy év körüliek, vannak nagyobbak, akik a kicsik és játékok között egyensúlyoznak. Ezért nem hagynám őt egyedül teljesen, bár csoda, hogy milyen ügyesen tudnak lépkedni ezek a nagylányok/nagyfiúk, nem esnek rá a másikra, mint ahogy azt gondolnánk, de fő az elővigyázatosság. Sőt, ugye ebben a korban vannak olyan babák, akik szeretgetősek, és lehet, hogy te gyerkőcöd megijed attól, hogy megölelgeti egy másik kisgyerek, vagy épp kiveszik a kezéből a játékot a nagyobbak, ekkor is ott kell lenni elmagyarázni a dolgokat. Szerintem.

Bár nálunk sok olyan anyuka van, aki két gyerkőccel jön: nagy 2 év körüli, a kicsi meg még mászós, felállós 7-9 hónapos. Van, aki a picit otthagyja, és sokszor nekünk kell rá figyelni, mert az anyja trécsel, meg a naggyal kézműveskedik.... :o(

Szóval majd látni fogod, kik vannak ott, milyen a hely, mekkora. Nem azt mondom, hogy állandóan azt lesd, mikor esik el a gyerek, vagy mikor szólnak hozzá, de azért ne hagyd magára.


Én az overál alá melegítő nadrágot és térdzoknit szoktam ilyenkor adni a fiamra, felül meg rövid ujjú body, hosszú ujjú pólópulcsi, + rá egy meleg pulcsi. Ha már megy, vagy ácsorog, esetleg egy benti cipő, vagy gumitalpú zokni.

Mi le szoktuk venni a cipőt (anyukák) de ahogy bemegyünk babakocsival, meg eleve cipővel érkezünk, azért tapicskolunk... nálunk ott is mászkálunk, nem lehet csak a játszószőnyegen tartani őket... A fiam 14 hónapos, és még játszani szoktunk a szőnyegen, néha elcsászkál, de még önállóan nem megy. Közben tudunk beszélgetni is más anyukákkal, de azért figyelünk.

2011. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!