Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kell elkezdeni...

Mennyi idősen kell elkezdeni a babákat tanítani egyedül inni, enni, bilizni? És mikor kell már nekik tudni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is olyan nincs hogy kell. Mindenre meg kell érnie.De kérdésedre válaszolva inni 1 éves korától ivott pohárból, persze segítséggel. Egyedül 17-18 hónaposan. Addig csőrösből ivott,cumisüvegünk nem volt anyatejes baba.

Kanál 7 hónapos korától van a kezébe, szerette rágcsálni. De csak most kezd egyedül enni, 2 éves. A bilizés is nyárra marad. Néha jelzi, hogy rá akar ülni a bilire, vagy a szűkítőre akkor ráültetem de semmit nem csinál. Egyébként 15 hónapos korától van bilije.

2011. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs KELL. Mindenkinek máskor érik meg egy-egy dologra a babája.
2011. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom..amikortól érdekli.Az én fiam 9 hónapos és szívószállal tud/szeret inni.(lehet vele malackodni) Most ismerkedik a bilivel és enni... na azt csak szeretne,de igazából még csak a kanalat próbálgatja bekapni önállóan,ez van,hogy úgy sikerül,hogy a nyele kerül a szájába,dehát Istenem,valahol el kell kezdeni :) A barátnőm onnantól bilizteti a kislányát ,amióta ülni tud,ő is szívózik,és ő se eszik egyedül.Ő 10 hós.Szóval szerintem babafüggő mikor mit csinálnak ..
2011. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. A csőröst is végelegesen 22 hónapos korában tettem el, addig abban itta az esti tejét/kakaóját.
2011. febr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia,

akkor amikor érdeklődést mutat iránta.

1 éves kor körül próbálnak egyedül enni, falatkákat tegyél le elé, hadd ízlelgesse kézzel-lábbal az ételek állagát, hőfokát.

Inni ha cumisüveges már korán elkezd egyedül. Ha szopik és nem fogad el mást, akkor bizony másfél éves korra is kitolódik az egyedül ivás. Sok-sok átöltöztetéssel.

A bilizés amikor megérett rá, jelzi h kakilnia, pisilnie kell. Általában 2 éves kor körül. Ha nem várod ki ezt az időt, előfordulhat, h nappal szobatiszta lesz ugyan, de ágy-tiszta csak rá körülbelül 1-2 évre.

Általában 3 éves korra kell szobatisztának lenniük, és akkora kell egyedül enniük is.

2011. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tenyleg nincs olyan, hogy kell.

A nagyobbik fiam peldaul nem volt meg nyolc honapos, amikor mar egyedul evett. Feldaraboltam az etelt (foleg a tizorait, illetve delutan a gyumolcsoket) es siman felcsipegette, megragta. Hajlandosagot mutatott ra, imadott enni, kiprobaltam es nagyon tetszett neki.

O tapszeres volt szuletesetol kezdve, gondolom ez azert sokat szamit abban, hogy mikortol isznak egyedul a babak, hiszen amelyik gyerek hozza van szokva a cumisuveghez, az nyilvan gyakorlottabb. Kanallal masfel evesen kezdett enni egyedul tobb-kevesebb sikerrel. Utana mar akkor sem lehetett etetni, ha jobbnak lattam volna.

O 7 honaposan mar megitta a tapszert, maganak akarta tartani es a vizet is itta csoros poharbol.

A kisebbik fiam kb ugyanilyen tempoban kezdett egyedul enni, inni.

A bilizest a nagyobbik nem kapkodja el, most mult ket eves, pisil bilibe, de napkozben nem jelzi, meg pelenka kell.

2011. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lányom 28 hónapos és se nem bilizik, se nem eszik egyedül, inni már 1 éves kora körül megtanult. Nem erőltetem, néha kipróbálom, hogy menne-e neki. De még nem megy, majd ha úgy érzi csinálja.
2011. febr. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biliztetni 1,5 éves kora előtt nem szabad. A legjobb 2 éves kor után kezdeni. Inni 1 éves kor körül szoktak pohárból, önállóan 1,5-2 évesen illik. Egyedül enni pedig 1 éves kortól "akarnak" a gyerkőcök és jó időbe beletelik,míg össze is jön nekik. Állt 2 évesen már levest is tudnak egyedül.
2011. febr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

21 hónapos a kisfiam és most már kb. 2-3 hónapja iszik pohárból.

A bilizést nyárra hagyom, bár már sikerült neki belepisilni a nagy wc-be :D

Enni is eszik már egyedül kisebb- nagyobb sikerrel :)

2011. febr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!