Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg mindenkinek tud...

Tényleg mindenkinek tud mindent a babája? Vajon mindenki igazat mond? Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazat mondanak, csak azért tűnik úgy, hogy sokan vannak, mert azok nem hencegnek, akiknek normálisan fejlődik a babájuk vagy még egy kicsit le is van maradva (mint az én kislányom).

Azt sokszor észre sem veszik, hogy mi volt a kérdés, csak hogy leírhassák mit tud a gyerekük. Persze gondolom benne van az is, hogy büszkék rá, csak nem gondolnak bele, hogy ezzel aggodalmat váltanak ki azokból, akik gyereke még nem olyan ügyes.

2011. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz konkrétan?
2011. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig igazat írok.1 éves kislányom agyilag talán egy picivel fejlettebb a kortársaihoz képest,DE mozgásban kb.2-3 hónappal van lemaradva!!!Én én ezt is mindig leírom!!!
2011. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan érdekes egyébként, mert a babák küldönböző ütemben fejlődnek és nem kell hasonlítgatni, DE azért mindenki hasonlítgat. Valamelyik baba ebben ügyesebb, a másik abban. Nekem két kisfiam van- és én is hsonlítgatom őket... persze nem rohanok dokihoz vagy nemtudommi, de figyelem őket, hogy le vannak-e maradva valamivel, és pl tudom melyik mikor milyen mozgásformákat, és értelmileg is mikor melyik mit csinált-csinál. A nagy sokkal okosabb volt egy évesen, mint most a kicsi- és mozgásban is, egy évesen már járt, a kicsi még csak most kezdi a bútorokat elengedni és egyedül állni. :) De ebben még semmi kóros nincs. Az nagyobbal nyilván sokkal többet tudtam fgolalkozni, amig egyedül volt- ő egy évesen már mutogatta a könyvekben hogy hol a cica kutya stb. meg sokminden mást is csinált, amit a kicsi most még nem csinál.

Egyébként az is érdekes, hogy mi mindkét fiunkkal jártunk dévényeshez, és ő mindig mondta, hogy az is nagyon gáz, ha egy gyerek valamit túl hamar csinál. az hogy egy baba 4.5hósan feláll, vagy 3hósan az egész felsőtestét a fejével együtt tarja a baba, ez mind probléma, nem csak az, ha valamit később csinál egy baba. Ugyanúgy valami nincs jól az izomzatával.

Pl ő mondta, hogy nem jó az sem, ha egy baba 8hós kora előtt lábra áll. Ettől függetlenül sok ilyen baba van, nem is szeretnék vitatkozni ebben a témában- nem én találtam ki, szakember mondta.

Az viszont a legjobb minden babának, ha a lehetőségekhez képest a legtöbb időt tölti mászással!

2011. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim 7 hónaposak se voltak már álltak. Járni meg 15 és 18 hónaposan kezdtek el. Abban meg későn. A nagyobb beszélni későn kezdett el, de beszédhibák nélkül rögtön. A kisebb hamar beszélt, de most 4 éves, még mindig L-nek mondja az R-t. A kisebbnek remek étvágya van, nagyon jól eszik. A nagyobb kiskorában 1 órán át vacsorázott fél üveg bébiételt. (Mégse halt éhen...)

Nagyon nagyok a különbségek a gyerekek közt, valóban nem érdemes hasonlítgatni.

2011. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem saját szememmel látom, hogy hogyan eszik egyedül kanállal barátnőm 13 hónapos kislánya el sem hiszen, mert az én 1,5 évesem csak tunkolja az ételt és hajlandóságot sem mutat arra, hogy egyedül akar enni. Ez csak egy pl.

Sokszor én is hitetlenkedtem, mikor mondják, hogy 10 hónaposan már megy kapaszkodva, 11 hónaposan elindul stb. és tényleg láttam saját szememmel ilyet.

Valóban sokban különböznek a gyerekek, és miért ne mondhatná bárki is az igazat? Arról nem tehet, hogy az ő babája tényleg felállt pl. 6 hónaposan, az enyém meg csak 10 hónaposan, és 14 hónaposan kezdett járni.

Valóban akinek normálisan fejlődik a gyerkőc nem dicsekszik, de sokan azzal sem dicsekednek, csak elmondják, hogy náluk hogyan volt.

DE:

Ha már hónapok vagy évek múlva mondják,hogy akkor mit csinált/nem csinált a baba, szerintem hajlamosak vagyunk elferdíteni az eseményeket, és tudatosan.

Pl. mikor a fiam icipici volt, rengeteget sírt, ordított, alig tudtuk vígasztalni, akkor mindenkinek erre panaszkodtunk. Most már, 1,5 év távlatából azt mondom, igazából jó gyerek volt. :o) (a fenti sírásokat leszámítva, de már minek panaszkodni :o))

És olyan fura érzésem van, ha kisebb gyerkőcöt látok, egyből az jut persze eszembe, hogy a fiam ilyenkor már csinálta ezt vagy azt, vagy nem, és azt veszem észre, hogy mindig előrébb hozom neki a "dátumokat" nem tudatosan, csak már olyan ügyes, hogy hihetetlen, hogy volt, mikor még mászni sem tudott, mikor már ugrál az ágyon. Szóval nem tudom, értitek e mit akarok mondani, persze ezeket mindig csak magamban gondolom, sosem dicsekszem, és pont ezért, hogy ne legyenek ilyen ferdítések, mindig csak akkor mondom a tutit (pl. ő 14 hónaposan kezdett el járni) ha kötöm valami eseményhez, vagy megnézem a felírt dátumot. (pl. azt tudom, hogy karácsonkor kezdett kapaszkodás nélkül ácsorogni, és akkor már 13 hónapos volt. Mostanra ez hihetetlen) Én ezt gondolom erről.

2011. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Előző: "... hajlamosak vagyunk elferdíteni az eseményeket, és NEM TUDATOSAN"
2011. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Eudom hogy nem érdemes hasonlítani,de itt szinte csak azt olvasom,hogy 6-7 hónaposan már másznak a babák,stabilan ülnek stb.Az én picim 9 hós és most tud csak stabilan ülni viszont nem mászik még,csak most kezdi próbálgatni az erejét.szóval csak nő bennem az aggodalom hogy le van maradva a kicsikém.


Viszont hiszitben ő a király(lány) :)))))))))))

2011. jún. 3. 21:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nem érdemes hasonlítgatni, mert családon belül is máshogy van.

Pl:kislányom 7 hósan felállt 10 hós mászott (kb 2hetet)asztán már ment is magától, kezét sem kellett fogni.Amit megeszik az a semmivel egyenlő.Beszélni is korán kezdett.

Kisfiam most tölti a 9.hónapot és most kezd mászni tanulni és ha minden igaz feláll az ágy mellet.De még gyakorolni kell.A komppal bejárja a házat, de hogy ebből járás mikor lesz?Viszont nagyon szereti a pociját!!!3 dologba hasonlítanak:gyorsan jött a foguk, a kisfiú is korán fog beszélni és HISZTISEK!!!!:-)

Ebbe talán mindenki gyereke hasonlít!!!

2011. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg ne aggódj ilyenek miatt. Sok mindentől függ, hogy mikor kezd egy baba mozogni. Az én fiam nagyon vékonyka, így neki nem nagy súlyt kellett megmozgatni, ezért is korán kezdett minden mozgást. 5 hónappal később született az unokatesója, ő jó husis baba volt, fél évesen már olyan súlyú volt, mint az én fiam. Ő későn kezdett minden mozgást. 7 hónaposan még nem forgott, az én fiam 7,5 hónaposan már állt, ült, mászott. A fiam most 20 hónapos, alig lehet utolérni, az uncsitesó 15 hónapos, és még állni is alig tud. Viszont az én fiam nem sokat beszél, az unokatesója már most több szót tud, mint az én fiam.


De hidd el, 2-3 éven belül semmi különbség nem lesz a gyerekek között. Akkor már mind szalad, mind beszél valamilyen szinten. Ez az időszak csak rossz emlék marad.

2011. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!