Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem csináltam rosszul? 7...

Ugye nem csináltam rosszul? 7 hetes kisfiamnak adtam Viburcol kúpot, mert órák óta keservesen sír a hasfájása miatt.

Figyelt kérdés

Apával felváltva dajkáljuk, du. 4 óra óta. Sír, sír és sír.

Segítsetek! Jól tettük, hogy beadtuk a kúpot???


2009. márc. 18. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, szabad adni. Minden jót!
2009. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csecsemőknek 1 napos kortól 6 hónapos korig; naponta legfeljebb 2-szer 1 végbélkúp.

Ez volt a használati útmutatóba:)

2009. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Igen, jól tetted. A Viburcol homeopátiás szer, nem gyógyszer. A babának is jobb lesz, nektek is. Rá is van írva, hogy hasfájásra is jó, mi ia használjuk, csak fogzásra. Arra ügyelj, hogy csak 2-szer kaphat belőle egy nap. Reméljük használ neki. Tudom nagyon nehéz így nektek, mi is átéltük. Van még egy csodaszer (szerintem) a papaverines oldat, doktornéni írta fel, nagyon jót tett. Ha gondolod, említsd meg a háziorvosnak. Jobbulást Nektek!

4 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Úgy emlékszem ez egy homeopátiás szer.Ha a használati utasítás szerint adtátok nem hiszem,hogy gond lenne.Ha a baba szopizik 5-7 percnél tovább ne hagyd hogy "cumizzon a mellen.Állítólag az első 3 percben szopik intenzíven a baba.Nekem ezt a gyerekklinikán mondták.Sajnos az én nagy fiam is iszonyatos hasfájós volt.Próbálj ne puffasztó ételeket enni szénsavassat se igyál.Legújabb nézet szerint ha az édesanya sok tehéntejet iszik kiválasztódik az anyatejbe ez is okozhat hasfáját a babánál..A böfiztetésről sem szabad elfelejtkezni.

Remélem tudtam segíteni.

2009. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket! Reméljük jobban leszünk! Egyébként már alszik a Kicsikém!:)

A papaverines görcsoldót használjuk, de csak egyszer-egyszer segít nekünk. Már hideg-meleg hőterápiás párnát is vettünk, Infacol, Espumisan csepp, G.Water ,Babynos kenőcs szóval mindent próbálgatunk, de eddig nem igazán segítenek...Na de örüljünk, hogy szép, egészséges, gyermekünk született és adjunk ezért hálát a Jóistennek!

2009. márc. 18. 20:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Örülök, hogy jobban van! Nem tart sokáig ez az időszak, kinövik hamar szerencsére. 3 hónapos korára már nem volt hasfájós a fiam. Kitartás Nektek, és jó egészséget!
2009. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Kúp helyett szerintem adjál neki Infacol szuszpenziót, nekünk nagyon bejött, és az is mellette szól, hogy nem szívódik fel a baba szervezetében, tehát semmi kárt nem is tud okozni! Fizikailag fog ürülni a kakival. Emellett adj neki egy kis kamillateát, nagyon pici cukorral, éhgyomorra, és akkor kakilni is könnyebben fog.
2009. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok...most olvasom, hogy nem vált be az Infacol. Nem tudom, hogy meddig használtátok, de nem jelentkezik azonnal a hatás. Egy pár nap kell hozzá, de utána legalább hat. Mennyi ideig használtátok?
2009. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
1 napos kortól adható, nyugodtan használd alkalomadtán. DE! Mindenki figyeljen, mert mi 2 hétig adtuk minden este fogzás miatt, és hiába írják, hogy nem szokja meg a baba. 3 estét üvöltött végig, mikor abbahagytuk. Mostmár nincs gond, de nem adnám még egyszer rendszeresen.
2009. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki még pocifájásra a szélcsövet, nálunk az jött be! patikában kapható!
2009. márc. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!