Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden apukának ennyire a...

Minden apukának ennyire a "szájába kell rágni", mit és hogyan kell rendesen megcsinálni a picinek?

Figyelt kérdés
A férjem bármiben segít,amire megkérem,de sokszor kérni sem kell,tehát azt hiszem,szerencsés vagyok.Azonban,ha nem mondom el neki pontosan mit és hogyan kell csinálni,abból semmi jó nem lesz.Csak hogy egy példát említsek: Vásárolni készültünk,a nagyobbiknak(2 éves ) készített inni a cumisüvegébe,kértem,tegyen a picinek(3 hónapos ) is vizet a cumisüvegébe.Bepakolta a táskámba,majd ketté váltunk,a naggyal mentek a gyógyszertárba,mi a picivel a boltba.Feltűnt,amikor itatni akartam a kicsit,hogy hideg a víz.Kiderült,csapvizet tett neki bele,nem babavizet!És ez csak egy a sok eset közül.Sokszor ez azért eléggé kiborít,mert nem az első babánk,tehát van már tapasztalata a dolgokban.Más apuka is ilyen,vagy csak az én párom?
2011. jún. 5. 14:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez nem olyan durva dolog. Az én párom sem tudott mindent, de még én se, és az nem szájbarágás, hogy úgy kéred, babavíz legyen. Örülj, hogy legalább segít, van, aki ennyit sem tesz meg.
2011. jún. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyémnek odateszem a vacsorát felcímkézve és helyette gyümölcsöt ad neki vacsorára... kicsit szórakozott a lelkem ;)
2011. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az apukák kevésbé szoktak parázni minden apróságon, kicsit (vagy nagyon) lazábban kezelik a dolgokat.


Nálunk is tudták az óvónők, ha a nagyobbikat apa öltöztette reggel. :)

Iskolába is elengedi úgy, hogy az én zoknim van rajta. Nem baj, legalább nem kicsi, nem lyukas és tiszta.


Ilyeneken már nem akadok fent, ez kb. olyan, mint az hogy a víz nedves.

Próbálom én is úgy felfogni, hogy legalább segít és a szándék a fontos.

2011. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem, de rájöttem hogy a férfiaknak az a dolgo, ami nekünk nőknek tisztára evidens lenne, az nekik meg se fordul a fejükben... Múltkor elkezdte a párom lereszelni a cukkinit, hogy még meg se lett MOSVA!!! Rászóltam hogy "neeeeeeee!! Mindig meg kell mosni, gondold el hányan összefogdosták a tescoban!" de nem is csak emiatt:) Szóval nem egy rugóra jár a férfi-nő agya, sok sok ideje, ha nem a kezdetektől fogva:)
2011. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Azért nem evidens nekik minden, mert nem ők vannak ott a nap minden percében. Én már megtanultam, h ha valamit a saját szám íze szerint akarok megcsinálni, akkor azt nekem kell megtenni.
2011. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 kisnita ***** válasza:
42%
Ugyan már! Az én párom még ennyit sem tud segíteni. Inkább nem is bízok rá semmit mert mindig utána kell dolgozni. Azt sem tudja hogy kell rá adni a pelenkát a gyerekre. Sőt mikor csak egy kis gatyó van rajta és bepisil nem hajlandó kicserélni neki inkább engem rángat ki a kádból vagy a wc-ről hogy cseréljem le mert ő nem tudja hogy kell. A pasik ilyenek... A legtöbb egy nagy gyerek. Nekem is olyan mintha két fiam lenne... :) De nem is várok el tőle sokat, elvégre minden nő magának szül gyereket nem a pasinak. Egy férfinek már az nagy szó ha saját magáról tud gondoskodni nem hogy egy gyerekről!
2011. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

"elvégre minden nő magának szül gyereket nem a pasinak"


A legnagyobb butaság amit ma az oldalon olvastam.

2011. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én nem mossom meg soha a cukkinit, s eaz uborkát, sőt magamnak még a gyümit se.


De nem vásárolok a tescóban!!!

2011. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt hiszem,a legjobb szó,ahogy az egyik válaszoló is írta,hogy szórakozott.Ugyan nem a gyerkőccel kapcsolatos dolog,de volt olyan,hogy a kocsikulcsot egész éjszakára a kocsi motorháztetőjén hagyta,vagy mikor egymaga ment vásárolni,a megvett dolgokat visszatolta a bevásárló kocsival együtt,és hazajött.Észre sem vette,csak mikor megkérdeztem,hol van,amiket vett?!
2011. jún. 5. 15:18
 10/18 anonim ***** válasza:

Én férjem is segít lelkesen, kérni sem kell. Ugyanakkor időnként vannak dolgok, amiket elfelejt. Nem mondom, hogy nem figyel, mert az már szándékosságot feltételez. Inkább arról van szó, hogy ha megyünk valahova, úgy töröm a fejem én magam is, hogy mit kell vinni, nehogy valamit itthon hagyjunk. Örülök, ha nem felejtek ki semmit. Na például ezen dolgoknak csak egy apró töredéke jut neki eszébe. AMi mondjuk szerintem nem olyan baj, mert neki van ezer dolga én meg a gyerekünkkel vagyok egész nap, nekem erre van ráállva az agyam.

Ha valami nem tetszik neked, ahogy csinálja - szóljál neki! Néma gyereknek.... És persze mondd el akár többször is, ha elsőre elfelejtené! :-)

2011. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!