Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden apukának ennyire a...

Minden apukának ennyire a "szájába kell rágni", mit és hogyan kell rendesen megcsinálni a picinek?

Figyelt kérdés
A férjem bármiben segít,amire megkérem,de sokszor kérni sem kell,tehát azt hiszem,szerencsés vagyok.Azonban,ha nem mondom el neki pontosan mit és hogyan kell csinálni,abból semmi jó nem lesz.Csak hogy egy példát említsek: Vásárolni készültünk,a nagyobbiknak(2 éves ) készített inni a cumisüvegébe,kértem,tegyen a picinek(3 hónapos ) is vizet a cumisüvegébe.Bepakolta a táskámba,majd ketté váltunk,a naggyal mentek a gyógyszertárba,mi a picivel a boltba.Feltűnt,amikor itatni akartam a kicsit,hogy hideg a víz.Kiderült,csapvizet tett neki bele,nem babavizet!És ez csak egy a sok eset közül.Sokszor ez azért eléggé kiborít,mert nem az első babánk,tehát van már tapasztalata a dolgokban.Más apuka is ilyen,vagy csak az én párom?
2011. jún. 5. 14:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nagyon dolgos férjem van, de azt nem várom már tőle, h a gyerekek terén segítsen. Egyszerűen nem megy neki. Akkor sem, ha a szájába rágom mit hogyan kell. Nálunk erősen elhatárolódnak a férfi és női szerepek. Pl: én nem szerelek, fúrok, nem javítok. Ő nem mos, nem tereget, nem pakol ruhákat. ebből kifolyólag, örülök, ha a saját ruháját megtalálja ( évek óta ugyan ott van), vagy a poharakat. Tegnap megkértem öltöztesse fel a fiam. Tanácstalan volt. Hol a ruhája? Mit adjon rá? Melyik az ő mérte? Hogy milyen sebességgel öltöztette arról ne is beszéljünk. Kb azalatt az idő alatt elmosogattam, felöltöztettem a lányom, előkészítettem a reggelit, kávét lefőztem...

Tehát, nem az a fontos hogy hogy megy nekik, csak a gesztus, h megpróbálják.

2011. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 kisnita ***** válasza:

"elvégre minden nő magának szül gyereket nem a pasinak"


A legnagyobb butaság amit ma az oldalon olvastam.


Majd rájössz kedvesem! De inkább nem kívánom neked. :)


Tudod nem egy olyan nőcit ismerek akik megszülik a gyereket azért, hogy magukhoz láncoljanak egy pasit vagy mert azt gondolják amiért szültek majd el lesznek tartva. Akkor koppannak csak nagyot mikor a pasi lelép és nekik kell egyedül nevelni a gyereket. Erre értettem, hogy minden nő magának szül mert neki kell gondoskodnia a gyerekéről ha van apja ha nincs. Egy stabil kapcsolat is zátonyra futhat hát még egy labilis... és akkor ki marad ott a gyereknek? Hát persze, hogy az anyja!

2011. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az enyém sem tud semmit, a 3 évesre ráerőltette az egyéves harisnyáját, nem is tudom, hogy ment rá, tökmindegy neki, melyik pelus kié. Fogalma sincs, hol vannak a gyerek ruhái, 3 éve ugyanott. Mivel nem ő intézi a gyerekkel kapcsolatos dolgokat nap mint nap, ezeken nem is csodálkozom. Aki pedig írta, hogy a nő magának szül gyereket, igaza van. A férfi csak "segít", nincs elosztva igazságosan sem a háztartási munka, sem a gyerek nevelése.
2011. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugodhatsz "kedvesem", hogy 10 évvel és 4 gyerekkel a hátam mögött nem ma kezdtem az ipart. Nem magamnak és nem is a férjemnek szültem a gyerekeket, hanem nekünk. Együtt. És igen, segít a férjem bármiben, el is várom, én sem a seggem meresztem egész nap, míg ő dolgozik, az a minimum, hogy segít a fürdetésben pl. De neki ezt mondanom sem kell, mert ő is így gondolja - valószínűleg ezért is ő a gyerekeim apja. Aki ugyebár egyenrangú fél.
2011. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így van, és néha nagyon kiakadok, de amikor látom, hogy az unokatesóméknál 3 gyerek után is ugyanez a műsor, visszafogom magam.

Én inkább azt vettem észre, olyan 'másként' parázósak a pasik. Az én férjem pl. elmond mindennek, mert porszívózom a gyerek taknyos orrát ("szadista vagy") és mert pár hete használok neki fogkrémet ("megmérgezed a gyereket"), de simán meghintáztatja egyszál vékony gatyában, 5 fokban stb.

17 hónapos a fiam, szeretném azt hinni, hogy már nem veszem fel a dolgokat, mert különben sokat segít a párom, porszívóz, vásárol, eteti a fiút, fürdetni pedig az első pillanattól együtt szoktunk.

2011. jún. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A harisnya nadrágos anyukának tök ügyi a férjed mennyit küszködhetet mire sikerült ráadnia:) :)!

Nálunk pont fordítva volt a nagy lányom 7 a kicsi 1 éves apa ráadta a kicsire a nagy pólóját, majd kiszólt a szobából anyád kicsit nagy rá ez a póló de belehúztam a gatyába! De egyébként bármiben segít kérés nélkül is!De jobban járok néha ha inkább nem teszi:) Ma pl.: etette a kicsit főzelékkel az egész gyerek tiszta főzelék még a szemöldöke is megkérdem apát mit csinálsz te okos erre apa :"az utolsó pár falatot már csak a szeme kívánta" :)Hát ilyen az én férjem de imádom!!!!!

2011. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A főzelékes válaszon nagyon jót nevettem :) Ezek szerint én állítok a férjem elé magas követelményeket,be kell érjem az igyekezettel és a félmegoldásokkal :)


Írta valaki,hogy a nő magának szüli a gyereket.Nálunk ilyesmi soha még csak fel sem merült.Mindketten akartuk őket,mindketten neveljük őket,közösen.Kisfiúnk hasfájós,sokszor felajánlottam,hogy átmegyek vele a másik szobába,hogy tudjon nyugodtan aludni,de azt mondta,mi egy család vagyunk,és nem alszik nélkülünk.Számunkra ez a természetes,a gyerekek a mieink,nem az enyém,vagy az övé.

2011. jún. 5. 17:32
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha a páromon múlna, hogy egyedül megcsinálja a kaját vagy az innivalót a lányunknak akkor szegény gyerek éhen/szomjan halna addig:)

Igen, az ilyen dolgokat a szájukba kell rágni, mondjuk az én páromnak eszébe nem jutna csapvizet tenni a cumisüvegbe :)

De mire megcsinálja a tápszert, lemegy a nap is.És azt a szájába kell rágni.Meg a hasonló dolgokat.

De pl fürdetésnél ha nem úgy vetkőzteti le a kislányt ahogy én szoktam, akkor sem szólok rá, hadd csinálja úgy ahogy neki jó.Majd belejön.Ha állandóan figyelmeztetném, hogy ezt ne így azt meg ne úgy akkor nem is akarná csinálni :)

5 hós a lányunk

2011. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!