Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sütőtököt hogy kell megcsinálni?

Sütőtököt hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Ma voltunk bevásárolni.Nagyon sok sütőtököt láttam, de még életemben nem csináltam, csak üvegeset vettem.Nagyon nagyok, és ha megveszem is és meg csinálom, akkor hogyan tovább?

Kérdéseim:

Hogy kell megfőzni?

Ha fagyasztom, akkor főzve, vagy nyersen tegyem?

Nagyon nehéz meghámozni?

És egyáltalán érdemes vesződni vele? :)

Köszönöm annak aki felvilágosít.


2011. szept. 7. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érdemes, nagyon hasznos a babáknak és nagyon finom! Lehet sütni, az elég sokáig tart, de mikor hűvösebb az idő, jó lesz melegedni :) 220 fokon sütöttem 1.-2 órát, de így lett szép pirosas-barnás a teteje. Valószínűleg orange fajta tököt láttál, azt nem kell cukrozni, babáknak meg semmiképp. Szóval fogod a tököt, nagy késsel szétvágod négybe, vagy hatba, gáztepsibe (a sütő saját tepsije) sütőpapír, be a forró sütőbe, és hajrá. Néha nézd meg azért. Langyosan, hidegen is imádni fogja. Le is fagyaszthatod a héja nélkül.

Úgy főzöm (pl. krémleves pici csirkemellel, pici szeletke hagymával), hogy összevágom nagyobb darabokra, majd kicsikre, úgy könnyebb fogni, amíg pucolod (zöldséghámozó a legjobb), aztán kis lábosban víz, bele pici cikk hagyma, pár kocka csirkemell, kockákban a tök. Amikor minden puha, pár perc, botmixer! Ennyi

2011. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a magját kapard ki kanállal :)
2011. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a sütötök nagyon egeszseges a babaknak, föleg ösz es tel idejen. Nekem 2 kisgyermekem van, mindkettönek sokat föztem. Sajnos az egesz tököt el kell kesziteni, mielött lefagyasztod. Sok munka, de megeri. Hamozni nehez, en a ferjemet kertem meg ra, neki gyorsabban ment. Szeletekre vagva kell vekonyan lehamozni, utana kockakra vagni (minel kisebbekre) es pici olajon + keves vizen odatenni kis langon parolni. A magvakat mind el kell tavolitani. A parolas kb. 30 percet vesz igenybe, lehet kicsit sozni, hogy jo ize legyen. Ha kellöen puha (villaval lehet tesztelni) akkor lekapcsolni a fözest, es összeturmixolni botmixerrel. En kis müanyag talkakba tettem es lefagyasztottam kihüles utan, 2 adagot meghagytam aznapra es masnapra a babanak.

Kivaloan lehet kombinalni husokkal, krumplipürevel es rizzsel is, az en gyerekeim imadjak.

Jo etvagyat hozza!

2011. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) Úgy érzem, hogy most már megbirkózok a feladattal.Sütöm sajnos rossz.Hetek óta szóltam már rokonnak, de lusta! :P De a főzést megoldom!!
2011. szept. 7. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még csináltam úgy is, hogy egy adagnyi lefagyasztott sütőtök kockát egy darab felkockázott krumplival és egy adagnyi (pulyka/ csirke) husival együtt főztem meg vízben .( pici olajat is, mikor már lehetett. )15 perc főzés fedő alatt és utána turmixoltam. egy tökből valóban nagyon sok adag kijön. A kisfiam egész jól ette. Sülve is imádta. Az talán egy kicsit finomabb, de krumplival és husival táplálóbb.
2011. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kanadai tököt vegyél! Az kisebb, könnyebb kezelni, és nem szárad ki a zöldséges, mint a szeletelve árult úritök.
2011. szept. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
.
2011. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!