Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet elkerülni a műtétet?

Hogy lehet elkerülni a műtétet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves. Torokmandulái nemrég nagyon megduzzadtak, emiatt, lázas volt. Ez volt az első ilyen megbetegedése. Azóta a mandulái nem mentek vissza, a lázas tünetek, elmúlottak. Elég rosszul alszik, horkol, és felébred arra, hogy levegőt kellene venni. Nem szeretném kivetetni neki. Van erre valami módszer, hogy visszahúzódjon neki? Volt ilyen helyzetben más is?
2011. jún. 6. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Konkrét válaszom nincs. Viszont nekem 18 évesen vették ki, hát.... nem kívánom ellenségemnek se. De kisebb gyerekeknek szinte meg se kottyant. Du már vígan rohangáltak. Nagyon-nagyon sok problémát tud okozni ha nem jó a mandulája. Amiket leírtál csak a leg enyhébb esetek, de szívére is húzódhat súlyosabb esetben, megkopaszodhat stb... Ha az orvos azt javasolja vegyétek ki hallgass rá.
2011. jún. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

off:

Konkrétan mit lehet tenni, sajna nem tudom, de elmondom, mi hogy jártunk. 10 Éves lányom 1 hónapja nem volt jól, (én kórházban voltam, kistesó született), ügyeletre vitték, másnap doki, mandulagyulladás, a lázát le lehetett vinni 1-1 órára, de aztán 39. A mandulái és nyirokcsomói úgy bedagadtak, amit írtál: horkolt, nem tudott nyelni, levegőt is alig kapott, szegény már sírt kínjában, én meg a kórházban: 3-adnapon beküldték a fül-orr gégére, ott meg mondták, hogy gyerekosztály. Mi kedden jöttünk haza babával, ő szerdán ment be. Majd 1 hétig ott volt, antibiotikumot kapott vénásan, de a mandulái/nyirokcsomói nehezen húzódtak vissza. Úgyhogy szerintem ha a doki azt mondta, hogy a kisfiad rendben van, akkor csak idő kérédse, nálunk is nehezen ment. Jobbulást nektek!

2011. jún. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Őszíntén, én tartok a műtéttől. Pár éve a kislány ovijába meghalt egy kisgyerek mandulaműtét után. Meg annyi ilyet lehet hallani. Tudom kicsit beteges, ahogy gondolkodom, de azért tartok tőle. Meg hát még csak 2 éves. Lehet, hogy ki se vennék neki. A doki, azt mondta még ne foglalkozzak vele, majd alakul. Dehát ezek az alvási gondok elég durvák már nála...
2011. jún. 6. 07:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Konkrét tapasztalatom még nincs, de nekem 34 évesen is megvan a garatmandulám, mert a gyerekorvosunk 15 évig azt mondta, ha évi 1 mandulagyuszival megússzuk ne engedjük kivetetni, mert az egy nagyon fontos védelmi 'vonal' a tüdő felé.

Az orrmandulámat viszont 4 évesen kivették (a tesómét is), mert az állandóan hátrafolyó takonytól mindig hánytam (bocs a kíméletlen részletekért).

Egy szó mint száz, én várnék a kivétellel, pláne ha a doki is azt mondja, meggyógyul anélkül is.

2011. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én fül-orr-gégész vagyok, úgyhogy van rálátásom a dologra. Ha ez volt az első mandulagyulladása, akkor no para, úgyis jön a nyár, szépen rendeződni fog a dolog magától. Szakmai ajánlás szerint a garatmandulákat ismétlődő, éves szinten 3-4 alkalommal előforduló lázzal járó tüszős mandulagyulladás esetén ajánlott kivenni. Az orrmandula más kérdés. Biztos, hogy az is alaposan beduzzadt neki, és amiatt nem kap rendesen levegőt. Remélhetőleg ez is magától rendeződni fog. Tenni érte sajnos nem sokat tudsz, jó lenne, ha mostanában nem lenne beteg, ennyi. Ha ősszel még mindig nagyon horkol, akkor esetleg el lehet rajta gondolkodni, de pusztán horkolás miatt én nem szoktam javasolni a műtétet. Ha a hallásával is probléma van (a megnagyobbodott orrmandula miatt savós folyadék gyűlhet meg a középfülben), akkor mindenképp indokolt, de ez is csak akkor, ha 2-3 hónapon túl fennáll.(viszont ha a fülére húzódik, akkor azt kell kezelni, úgyhogy mindenképp fogyeljétek a hallását)
2011. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi, hogy garatmandula műtétet normális fül-orr-gégész 6 éves kor alatt nem csinál. Orrmandulát pedig 3-4 éves kor alatt nem (ugyanis nagyobb eséllyel nő vissza és akkor 1 év múlva újra operálni kell), azelőtt csak akkor műtünk, ha nagy gáz van. Tény, hogy rutinműtét mindkettő, de vannak veszélyei mind az altatásnak, mind a műtétnek.
2011. jún. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is így járt. Mondjuk őneki mindig nagy volt, csak márciusban elkapott valamit, azóta nem húzódott vissza (sokszor összeér középen). Nagyon rosszul alszik. Most 4 éves. Július 7.-én műtik. Én is nagyon félek tőle. De borzasztó az az alvás.
2011. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek... Nem tudom mi lesz, remélem lelohad neki....
2011. jún. 7. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!