Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat bukó babák anyukái?...

Sokat bukó babák anyukái? Milyen praktikákkal próbáljátok meg elkerülni a bukást?

Figyelt kérdés
Nálunk már meg van emelve az ágyvég, etetés közben többszöri szünet, hosszas büfizés. Mit tehetnék még, kinek mi vált be?
2011. szept. 16. 07:16
 1/3 anonim válasza:

Szia!

A mi babánk most 15 hónapos és kb 6-8 hónapos koráig borzasztóan sokat bukott. Sokszor éjszakáztunk felváltva a férjemmel, mert este lefektetés után 2-3 órával is szegénykémnek orrán-száján jött vissza a tejci, sokszor még levegőt sem kapott!! Őrködni kellett felette, nehogy megfulladjon!!

Elvittük 3-4 orvoshoz is, magánklinikára teljes kivizsgálásra. Nincs semmiféle szervi baja, így segíteni nem tudott igazából senki sem.

Persze vannak praktikák, amit te is említettél, ágyat megemelni, sokszor büfiztetni, ne fekve etesd, hanem picit megemelve, de szerintem igazából semmi sem fog segíteni. Egy dolog van, várni amíg kinövi.

Ha már tud rendesen ülni és darabos ételeket adsz neki, illetve a gyomorszája is jól zár majd, meg fognak szűnni a tünetek.

Mindenesetre szerintem érdemes lenne elvinned a gyerkőcöt kivizsgálásra, teljes hasi ultrahang, stb, nehogy valami szervi problémája legyen és ebből kifolyólag bukik olyan sokat.

Nem említetted, hogy anyatejes-e vagy tápszeres. Vannak anti-refluxos tápszerek is. Volt ismerősöm, akinek a babája nagyon sokat bukott és áttért anyatejről tápszerre, ez náluk megoldotta a prolémát.

Nekünk a Sinlac-ot ajánlották, illetve a Nutrilont (ez nem tápszer, csak kiegészítő). Szentjánoskenyér kivonat van bennük, kicsit sürítik a bevitt táplálékot. Én szoptatás előtt adtam pár kanállal a gyerkőcnek. De ezek sem segítettek igazán.

Remélem tudtam valamit segíteni!

Kitartást!

2011. szept. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem refluxos, gyönyörűen hízó, de rengeteget bukó a babám, még mindig, 6 hónaposan! Már hozzátáplálom, a tízórai és az ebéd gyümire ill. főzelékre ki van váltva, az uzsija pedig rizspép. És ezektől is bukik. Bár talán már kevesebbet a hozzátápi óta. Előtte próbálkoztam a Nutriton nevű sűrítővel, de allergiás rá a babám sajnos. Tápszert nem válthatok, mert tejallergiás is.

Ezt a két dolgot (orvossal egyeztetve) kipróbálhatod, a Nutritont vagy ha tápszeres, akkor AR tápszert, ahogy írták előttem, sok minden mást azokon kívül, amit leírtál, nem tudsz tenni. Ki fogja nőni, ha már záródik rendesen a gyomorszája.

Nem tudom, mekkora a babád, de gondolhatod, milyen mondjuk egy barack délelőttre és répa ebédre, hány pelus megy áztatásba. :)

Még annyi, hogy a hosszas büfizés alatt nem tudom, mit értesz, én 20-30 percig is szoktam tartani. Ja, és hason nem mindig bukja vissza, néha jön még 1-2 büfi, anyag nélkül (olyankor nagyon boldog vagyok).

2011. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

anyatejes? akkor szopinál kéne kiküszöbölni, hogy levegőt nyeljen (hasadra faktetve szopizni, vagy oldalt fekve).

sokat legyen függőlegesen evés után (mi fél órát tartottunk a karunkban).


nálam azzal is összefüggött, hogy ha én csokit ettem, akkor ő többet bukott (anyatejes), úgyhogy elhagytama csokit.

2011. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!