Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kilenc hónapos babám újabban...

Kilenc hónapos babám újabban rosszul alszik napközben. Mitől lehet ez? Tapasztalatokat várok! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kilenc hónapos a kislányom. Az elmúlt két hónapban áttért a napi két alvásra. Egy nagyot(2-2,5 óra) délelőtt, majd egy ugyanilyen nagyot délután,általában négykor ébredt és aztán már csak este aludt el. Kábé egy héttel ezelőttig ez minden probléma nélkül zajlott, mikor láttam, hogy fárad, betettem a kiságyába, cumi, kimentem, néha kicsit panaszosan nyöszörgött, kb 5-10 perc alatt elaludt.

Mostanában ha beteszem napközben az ágyában, elkezd iszonyúan sírni, bömbölni, nem számít mennyire fáradt. Ha kimegyek még jobban bőg, levegő után kapkodva, kb egy perc múlva visszamegyek, ül az ágyban és úgy sír. Ha kiveszem, 5 perc alatt elringatom (ha elég fáradt) és úgy tudom csak letenni. Utána mostanában csak 1 órát alszik egyhuzamban és sírva kel (eddig mindig gagyarászva, vidáman kelt), mint aki nem aludta ki magát, de nem tudom visszaaltatni.

Miért lehet ez? Van valakinek ilyen tapasztalata? Nagyon megköszönném ha tudnátok némi információval segíteni, mert most nagyon elbizonytalanodtam, hogy miért lehet ez... Köszönöm.


2011. jún. 6. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet, vagy okok kombinációja. :o)


Tippjeim:

Szeparációs szorongás most kezdődött nála.

Vagy a mozgásfejlődésben most ugrik (esetleg állni/lépegetni) kezdett? Ez annyira mozgathatja, hogy aludni sem akar.

2011. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy az van, amit az első válaszoló írt ( a szep. szorongás biztosan benne van, ha akkor kezd el sírni, amikor kimész) Vagy: fogzik.8 hónapos lányom 4-szer alszik napközben.Eddig legalább 45 percet, egy órát aludt, pár napja viszont fél óránként ébred, sírva.Neki most jön a foga.Étvágytalanabb, ment a hasa, volt a hőemelkedése, sokat sír, szóval biztos.Én arra tudok gondolni, hogy aludna ő, de mindig felébred, amikor az ínye elkezd fájni, vagy viszketni.Az riasztja fel szegénykémet.Én csak erre tudok gondolni.
2011. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kijött két foga is felül. De igazából átállt a napi egy alvásra, délelőtt már nem alszik. Szerintem azért sírt, mert nem volt annyira álmos, én meg letettem aludni.

2011. júl. 2. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!