Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 12 hónapos...

Normális, hogy 12 hónapos gyerekem mellett újra olyan hulla vagyok, mint az elején?

Figyelt kérdés

Kimerült vagyok, a gyerekem újra nem alszik, és most már nem is eszik.


Tökre kivagyok, ti mit csináltok ilyen esetben, hogyan bírjátok a nehezebb időszakokat?


2011. jún. 6. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
ne a gép elött ülj ilyenkor is!
2011. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg majd, milyen lesz egy örökmozgó kétévessel, akinek az akarata akkora, mint egy hegy, de az esze még nem nőtt utána:) Viccet félretéve, ilyen időszakok jönnek-mennek, túl kell esni rajtuk. Mostanában a meleg is betesz a gyereknevelésnek. Menjetek ki sokat a szabadba, esetleg pancsizni, le fog fáradni, és az étvágya is jobb lesz.
2011. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igaz-igaz. Viszont ilyenkor tudom megnézni, miért nem alszik a gyerekem, meg mit adjak neki vacsorára..

Szívesebben tornáznék vagy olvasgatnék..


De lehet, hogy aludni kéne..


A válaszokat azért még várom.

2011. jún. 6. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Normális. Ez még jó darabig így lesz.

FŐleg, ha sosem adsz magadnak szabadidőt, néhány órát hetente, vagy két hetente, amikor nincs körülötted a gyerek egyáltalán. Próbálj keresni megoldást, hogy kicsit tudj másra is figyelni, mást csinálni gyerekmentesen. Ennyi pihenő mindenkinek jár. Én nem kaptam meg, nem volt lehetőség, és igen nehéz volt. Bár kibírtam, erősített, de azért javaslom, mert úgy könyebb lehet mamának is babának is ha nyugodtabb az anyuka, mert kitud kapcsolódni.

A nem alvás is totál betesz. Az sajnos nem úgy van, hogy megszületik a baba, és két hónapig nem alszunk az elején, hanem sok anyuka, utána már nem igazán alszik évekig egy jót. Mert mikor már alszik is a gyerek, mégis ránézünk, betakarjuk, ami alatt ki is megy az álom a szemünkből símán. Azért persze egyre jobb lesz, egyszercsak majd észreveszed ám. Most kezd talán a tied aktívabb lenni, már áll gondolom, talán kezd járni is, ilyenkor már igen nehéz őket lerakni aludni sokszor, mert csak úton lennének felfedezni. A stressz, hogy mostmár elér dolgokat, fel is akar mászni nemsoká, szóval még eltart darabig ez a fáradtságod sajnos biztos, de próbálj pihenni, ne szégyelj megkérni valakit, hogy legyen a babáddal, míg kikapcsolódsz, felfrissülsz. Tarts ki, ezen minden anya átment ! Leszel még nyugodt, kipihent anyuka is azért, csak legyél türelmes ! :-)

2011. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaj, de jól esett ez a néhány sor. Megkapom a férjemtől is, csak ő nem érzi át az egészet, bármennyire is akarja. Egy másik anyukától vigasztalóak igazán ezek a szavak.


köszönöm szépen, szépen lassan átlendülök a holtponton..hiszen egészségesek vagyunk, és ez a lényeg. (kop-kop-kop:)

2011. jún. 6. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!