Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Asperger szindrómás gyerek...

Asperger szindrómás gyerek mellett ül a gyerekem az iskolában. Nem fogja elkapni?

Figyelt kérdés

2010. ápr. 6. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rossz kategóriába írtál, ez nem fertőzés. Nem fertőző, olyan, mint az autizmus.
2010. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ez nem fertőző
2010. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen kizárt. Viszont nem árt, ha utánanéztek kicsit az autizmusnak meg az Aspergernek, mondjuk a Wikipédiában, hogy tudjátok, ki ez a padtárs. Se nem marslakó, se nem csodabogár, se nem veszélyes.
2010. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem veszélyes? Olyan fura, visszahúzódó. Mintha félne a többitől, persze amennyire tudom, piszkálják is rendesen. Hallottam olyanokat, hogy "megvadulnak", ez lehetséges?
2010. ápr. 6. 17:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem veszélyezteti a lányod, nyugodj meg. és nemis vadul meg. az aspergereseknek csak a kapcsolat kiépítése megy nehezen, valszeg azért visszahúzódó. de nemlesz belőle baltásgyilkos.
2010. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem vadul meg. Te magad mondtad, hogy őt piszkálják szerencsétlent, vagyis ő az áldozat. Nem tőle kell félni, hanem inkább őt kéne segíteni. Persze nem túl kiváló tulajdonság félni mindentől és mindenkitől, aki egy kicsit más, de még ennél is kevésbé kiváló tulajdonság piszkálni a sérülteket. Inkább azoktól kell tartani, akik őt piszkálják,azok a veszélyesek.

Ha egy féllábú mellett ülne a gyereked, akkor félnél, hogy elkapja a féllábúságot?


Előző: nem mondta, hogy lány.

2010. ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elég tájékozatlan voltam valóban. Kicsit ijesztően hangzik ez az Asperger Szindróma. Persze, a féllábúságot nem lehet elkapni, azt tudom. Csak ezt nem ismertem, és féltem tőle, na.

Kaptam egy oldalt ( [link] ), elolvastam, most már OK, hogy ez egyfajta idegrendszeri fejlődési másság (még csak nem is feltétlenül rossz), és hogy általában nem veszélyeztetik az ilyenek a környezetüket. (Azért az ijesztő volt, amikor autizmussal hozták összefüggésbe, mert az autistákról azért hallani egyet, s mást... De mondjuk ha a lányom (mert tényleg lány :)) padtársából indulok ki, lehet, hogy az autisták is csak akkor "harapnak", ha piszkálják őket. És amennyi alázást az a szerencsétlen gyerek kap, hát én lehet, hogy végigpofoztam volna már az osztálytársaimat...)


Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2010. ápr. 6. 18:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A szindrómák sosem fertőzőek.
2010. ápr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Mielőtt felteszel egy ilyen kérdést, előre kéne tájékozódni. Istenem...
2010. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez a kérdés nem kamu volt?

Nem csak figyelemfelkeltésnek szántad?


Csakmert láttam ám néhány hozzászólásod asperger témában, plusz most már kiírja a neved is a kérdésed (és a válaszaid!) fölé.

Khm-khm ;)

2010. szept. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!