Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 11hós. Nemrég kezdett...

Babám 11hós. Nemrég kezdett lépegetni ha fogjuk, viszont a jobb lábával kifelé lép?

Figyelt kérdés
mennyire baj ez?kötött csípővel született,de a bal volt kötött,van köze hozzá?
2011. jún. 6. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
NEM szabad úgy jártatni, hogy fogjátok! A gyereknek egyedül (minden segitség nélkül) kell megtanulnia menni - ha "segitesz", azzal a mozgásfejlödését gátolod, és igy külöféle rossz tartások alakulnak ki benne. Hagyd szépen békén a gyereket, lehet, hogy még több hónap, mire elég érett lesz arra, hogy menjen.
2011. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tehet néhány lépést egész nap?Mást is sétáltattak ha fogták a kezét!Minket is,legalább is én úgy tudom!Ezt még nem hallottam.Védőnő se mondta!Nem járkál egész nap!Jó ha megy 20lépést!
2011. jún. 6. 22:00
 3/9 anonim ***** válasza:
még én sem hallottam, hogy nem lépegethetsz egy babát úgy , hogy fogod. én akiket isemrek mindenki ezt csinálja, én szintén . Nemsokára lesz egy éves a kislányunk
2011. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, a babának egyedül kell megtanulnia járni, mindenféle "erőltetett" segítség nélkül. Ezalatt értem azt, hogy fogod a kezét, ill idesorolnám a bébikompot is! Az más ha már ő keresi a falat, szekrényt stb-t kapaszkodónak, mert akkor már eljutott arra a szintre a mozgásfejlődés során, amikor már kezdi érezni az egyensúlyi állapotot, erősek a lábai legalább egy két lépés erejéig! Ill ha fogod a kezét, és vezetgeted akkor azzal hamis biztonságérzetet adsz a babának, amit könnyen megszokhat, aztán ha elengeded, akkor huppan nagyokat, és újra kell tanulja az egészet. Egyébként azért fordítják a babák kezdetben kifelé a lábukat, mert így jobban megtudják tartani magukat egyensúlyban! De egyre ügyesebbek lesznek, és akkor ez is elmúlik.


Egyébként napi néhány méter nem okoz nagy galibát, csak ha valaki sokat akarja így járatni a babát, mondván így gyorsabban tanul... Hát

2011. jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem az ilyen tanácsokat, hogy ne vezetgesd. Nálunk üvöltött, ha nem vezetgettük és lőn csoda, megtanult járni és semmi baja. Ez is babafüggő, akik lustábbak, biztos nem igénylik a vezetgetést. Persze mindent egyedül kell megtanulnia, akkor enni se adj neki, hogy megtanulja a kanalat fogni és egyedül enni. ???

Azt, hogy a lábát miért így tarja, inkább a dokinak mutasd meg, az a legtutibb.

2011. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sok gyerek lép kifelé a lábával az elején. Keresi az egyensúlyát, majd javulni fog a helyzet.

Ha kapaszkodva már jár, akkor tulajdonképpen mindegy, hogy a falat fogja vagy a kezedet. Ha még nem kapaszkodik, akkor teljesen felesleges vezetgetni, mert még nem készült fel rá.

Én ismertem olyan kisfiút, aki az anyukája kezét fogva tanult meg járni, nem volt sokat vezetgetve naponta mégis borzasztó rossz tartása lett, kicsit úgy megy mint egy pingvin. A dokija szerint nem volt esélye, hogy megtalálja a saját egyensúlypontját, hanem kialakult benne egy rossz beidegződés.

2011. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az enyém is kifelé tartotta, nem baj, a babák 90 %-a "csámpás" ortopédián mondták, magas szárú cipő hordását javasolták, lehetőleg még a lakásban is

már 2 éves, és egyenesen tartja már a lábfejét

2011. jún. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt a baba mindig azt akarja h vezetgesd utána,másrészt pont a csípője miatt majd neki magátol kéne elkezdenie.

Ismerősöm is elkezdte vezetgetni,aztán órákig tartó üvöltés volt ha nem járatta a babát.Meg a dereka is majd leszakat,és gondolj bele jo a babának ha feltartott kezekkel sétál,hisz igy fogod....ugy nem fog egyensulyt találni.

2011. jún. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én babám pedig pont befelé rakja a lábát. Mi is kaptunk magas szárú cipőt, amit állandóan hord, azóta sokat alakult. Egyébként tényleg nem szabad járatni az előttem már elhangzott okok (rossza tartás, beidegződés, gerincterhelés stb miatt), nekünk a doki azt mondta annak idején, hogy ha már felkapaszkodik, akkor néhány héten belül már magától fog lépegetni kapaszkodva, majd pár hét és már kapaszkodó sem kell neki, ezt pedig a gyerek érdekében ki kell várni. Azt mondta, ha mindenképp akarom, hogy lépjen, akkor ha már kapaszkodva lépeget, akkor engedjem neki, hogy tolja maga előtt a babakocsit, vagy vegyünk neki ilyen maga előtt tolható játékot. Ez nem terhel. Hát nem tudom, én nem járattam, és a rokonoknak sem engedtem, hogy sétáltassák, így később nem lesz mit a szememre vetnem.
2011. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!