Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt sikerült a...

Mennyi idő alatt sikerült a gyermeketeknek szobatisztává válni az alábbi "körülmányek" szerint?

Figyelt kérdés
Kislányom februárban volt 2 éves. Régóta szól már, ha pisi/kaki van, sőt, kéri, hogy cseréljünk pelust, ismeri a bilit, a WC-t, időnként rá is ül, persze, eredmny semmi egyenlőre. Tudja már, mi ez az egész WC-re járás dolog, érti, de még van pelenkánk, pedig, ha kell, vissza tudja tartani, szóval, lényeg a lényeg, szerintem megérett a szobatisztaságra, minden jel erre utal. Pár napja ráadásul közölte velem fürdés után, hogy neki nem kell pelenka, mert Annának (bölcsis barátnő) is bugyija van, és Ő is bugyit akar. Kérdeztem, hogy "akkor Te is a WC-be pisilsz?". A válasz igen volt. :-) Eddig még nem sok energiát fektettem a leszoktatásba, nem láttam még értelmét, de most arra gondoltam, hogy itt a nyár, és leveszem róla a pelenkát, egyenlőre csak itthon, és csak bugyit kap. Mik a tapasztalataitok, így mennyi idő kb., amíg gyermeketek hasonló próbálkozás nyomán "átállt" a WC-re járásra? Előre is köszi. Tanácsokat is szívesen fogadok. :-)
2011. jún. 7. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:

szia


szerintem próbáld meg

ha már a gyerek is akarja akkor 2-3 hét és vége a peluskorszaknak .-))

2011. jún. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Márciusban volt 2 éves (pont ma 27 hónapos)

Lényegében szobatiszta


Éjjel mér régóta száraz pelusa(ezzel kezdődött, hónapok óta így van).

Azzal kezdtem a szobatisztasáot, hogy reggel mindig ráültettem a bulre és a du alvés után is (akkor sem pisil, mpost már pelus nélkül alszik du)

Itthon nincs rajta pelus, ha pisilnie, kaakilnia kell hozza bilit.

Át kisgatyóban van, vagy semmiben:-)))

Ha rövidebb távra megyünk, nem adok rá pelust.

2011. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

előző

lemaradt, hogy kislány

2011. jún. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok, akkor Én is elkezdem így. Azt Én is észrevettem egy ideje már, hogy reggel száraz a pelus. Köszi az eddigi kommenteket. :-)
2011. jún. 7. 08:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Légy bátor,ha ilyen ügyes már rég levehetted volna a pelust.

fiam kényelmes volt,ha volt rajta pelus,belepisilt,de ha nem adtam rá,nem volt baleset.igy elhagytuk a nappali pelust.sokszor volt éjjel is száraz pelus,igy gondoltam egyet,és mondtam neki h akkor már éjjel sincs pelus,szoljon ha pisilni kell.

3 hete éjjelre is szobatiszta.(az elsö héten volt 3 baleset és azota sem)

2011. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!