Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tenni, ha baleset érné?

Mit kell tenni, ha baleset érné?

Figyelt kérdés

Csak "eljátszottam" a gondolattal, hogy pl felszakadna a homloka, v. nagyon beütné a fejét.


Az autót elviszi reggelente a férjem, 15 km-re vagyunk Bp-től.

A mentőket minden esetben lehet hívni? Hülye kérdés, de fizetni kell érte?


2011. jún. 7. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem hívhatod bármikor és szerintem ingyenes.
2011. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mentőért nem kell fizetni. Ha vérzik a feje (ha csak kicsit is), mentőt kell hívni, mert megröntgenezik!


Mi így jártunk valamelyik nap, 2 évesem elesett a betonon, nagyobb volt az ijedtség mint maga a seb, de vérzett, én meg megijedtem és hívtam az ügyeletes dokit. Ő mondta, hogy fejsérülés esetén mentőt hívjak, mert kórházba kell menni és megröntgenezni, nincs-e agyrázkódása. A mentő ingyen viszi be a sérültet + 1 kísérőt.


Inkább hívd ki őket "potyára", mint valami baj legyen. Olyan sok olyan eset van, mikor valaki nem megy orvoshoz egy fejsérüléssel, mondván semmiség, aztán rá pár napra meghal, mert belső sérülése volt :S


Ezért fejsérüléssel mindig kórház, ha nincs kocsi, mentőt hívni!

2011. jún. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább hívd őket. Mert nekünk is esés volt semmi vér, de (fej)törés lett a vége, ami nem aznap derült ki.
2011. jún. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
OK köszi!
2011. jún. 7. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók írták,nem ismételném,csak még azt akartam elmesélni hogy nálunk a védőnő és a háziorvos összefogásával, tartottak egy előadást, baleset és életmentő kifejezetten csecsemők és kisgyerekek esetében.Elmentem("szörnyű" volt friss anyukaként,nagyon el kellett vonatkoztatni)de rengeteget tanultunk,és biztonság érzetet,önbizalmat adott hogy ne adja isten,de tudjak hirtelen és gyorsan cselekedni,és mi/mik azok az esetek amikor gondolkodás nélkül mentőt kell hívni!Esetleg érdeklődj a védőnődnél,mert szoktak ilyet,vagy szervezzetek(biztos találtok rá egy orvost) mert ez a gondolat hidd el sok anyukában motoszkál!Vigyázzatok magatokra !:) egy majdnem 3 éves és egy 7 hónapos kisfiúk anyukája
2011. jún. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!