Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Borostyánlánc? Annyit olvastam...

Borostyánlánc? Annyit olvastam róla, jót is rosszat is. Egy gyerekorvos azt írta, volt vele baleset is! Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én több esetet ismerek, ahol a baba megfulladt, illetve ahol még idöben észrevették, hogy fuldoklik.

A leggyakoribb, hogy vagy beakad a keze a lánc alá és így túl szoros lesz, illetve hogy a baba a hátán elkezd a feje felé csúszni az ágyban és a lánc a háta alá szorul.

Több nyugati országban hvatalosan be is van tiltva éppen emiatt.


Én nem kockáztatnám a gyerekem életét, márcsak azért is, mert senki sem tudja bizonyitani, hogy tényleg használna valamit is.

2011. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekünk nem segített semmit, de csinos volt. Baleset nem volt, igaz, kb. 1 hetet hordta.
2011. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha megfelelő méretet vesz az ember, akkor nem lehet baleset! Az, hogy a háta alá csúszik, csak akkor fordulhat elő, ha olyan hosszú a lánc, hogy egy felnőtt nyakában is lógna. És aki ilyet vesz egy gyereknek, az nem 100-as!
2011. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Sosem tenném a gyerekem nyakába, se ezt se semmit. A megkövült fenyőgyanta nyilvánvalóan nem segíthet semmiben ha józan parasztésszel belegondolsz, viszont határtalanul balesetveszélyes.
2011. jún. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de mire való egyébként a borostyánlánc? Aki beteszi a baba nyakába, miért teszi, mire jó?
2011. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"A borostyán babaláncok már évszázadok óta megkönnyítik a fogzást és természetes módon enyhítik a fájdalmat. „Bábák” is ajánlják használatát és dicsérik jótékony hatását."

Én akkor sem tenném a babám nyakába. Éppen eléggé aggódtam mikor még fennállt a bölcsőhalál veszélye. Nem még hogy láncot akasszak a nyakába. Szerintem ez csak annak segít, aki mélységesen hisz benne. De ennyi erővel akkor az ágy fölé is akaszthatná, ha abban hinne hogy úgy fog hatni. Ez csak hit kérdése.

2011. jún. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mellesleg kisfiúkon elég gáz! Mintha máris eldöntenék a szexuális érdeklődését...


Nem, én nem tenném lány babára sem, egyetértek az előttem ellene szólókkal.

2011. jún. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Köszi a választ!


Csak ennyi, hogy fogzásra jó? Azt hittem, kiűzi az összes démont, amik betegséget okoznak, vagy ilyesmi :-))


Szerencsére egyik gyerekemet sem viselte meg különösen a fogzás. Soha nem jutna eszembe, hogy nyakláncot tegyek egy baba nyakába. A lányom 5 éves, még rajta sem szeretem a nyakláncokat, csak ha látótávolságon belül van. Félek, hogy játék közben beleakad valamibe és megszorítja a nyakát.


Én is hallottam olyan babáról, aki megfulladt alvás közben, mert beakadt a nyaklánca az ágyba.

2011. jún. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

bébi borostyán lánca van a lányomnak, nappal 3 hós kora óta, éjjel 14 hós kora óta van a nyakában. nem tudom, milyen nélküle, mert mindig a nyakában van, illetve amíg éjjel nem volt, akkor volt, hogy 3-4 alkalommal is felébredt éjjel, mostanában nem szokott, pedig most jönnek a szemfogak.

nem mertem éjjel a nyakában hagyni, én is attól tartottam, hogy beakad a keze és megfullad. De már nem félek ettől, sosem piszkálja, annyira rövid, hogy már a szájához sem ér fel, ezzel ugyanis próbálkozott, így akarta rágni, ezért sem tartok attól, hogy megfojtaná magát.

szóval én nem mondom, hogy használ, de azt sem, hogy nem. a lányom meg nem tudja megmondani. az biztos, hogy nem szabad hosszabbat venni, mert az valóban beakadhat, de ez a rövid szerintem nem akadhat be sehova, a keze nem fér bele a nyaka mellé, a hátára végképp nem csúszhat...

2011. jún. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy csak a hosszú lánc tud a gyerek háta aká szorulni: itt olvastam az egyik hasonló kérdésnél egy anyuka válaszát, akinek a pici fia igy majdnem meghalt (úgy kellett újraéleszteni), mert a !!babalánc!! a lepedön tapad, a baba rugdalta magát a feje felé, és mindig egy picit csúszott, a lánc meg maradt. Igy egyre szorosabb lett a nyakán és szabályosan elkezdte fojtogatni a lánc a babát.
2011. jún. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!