Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magyar eredetű, igazi magyar...

Magyar eredetű, igazi magyar neveket írnátok nekem? Fiu lány egyaránt.

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 11:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
épp akartam irni énis hogy a péter az istván ezek egyik sem magyar név!!!
2011. jún. 8. 11:48
 12/24 anonim ***** válasza:
Nekem az Édua a kedvencem.
2011. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Az én kedvenceim:

Botond, Zolta, Hunor, Bendegúz

Villő, Sarolt, Helka

2011. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
36%

elsö vagyok,


itt egy csomó felsorolt név bizonytalan eredetü. vagy is akárhonnan jöhet akár török is lehet.


egyik válaszoló leírta hogy a magyarok által legtöbbet használt nevek. szerintem ezek az igazai nevek és nem a származása számít hanem hogy évszazadok óta magyarok használják, vagy szinte csak magyraok használják.


mi értelme van egy olyan kihalt ösrégi magyar névnek amit már senki sem ismer.

ha lászlót adsz a gyerekednek azt mindenki tudja a világon hogy magyar. (8 éve élek, éltem anglia, New york, németország)


ha feltünést akarsz akkor mindegy hogy kínai, török vagy egy senki által nem ismert magyar nevet adsz.

2011. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
ha fiú Soma,ha lány Kincső,Csenge. Mi a vezetéknév?
2011. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:19

Senkit nem akar a kérdező arra kényszeríteni,h magyar nevet adjon a gyerekének,téged sem,ő maga kíváncsi ezekre a nevekre.Egyébként attól,h te nem hallottál róla,még nem biztos,h kihalt név.Hallottad már a Csoma nevet?(Én írtam,h az egyik fiamat így hívják.)Képzeld,én ismerek nyugdíjas korú bácsit,akit így hívnak.Attól,h szórványosan fordul elő egy név,még nem jelenti azt,h kihalt.

Az általad említett nevek nagy része bibliai eredetű,héberből magyarosított név.Ettől még nem lesznek magyar nevek.Az pedig nem hiszem,h leszólandó dolog lenne,h valaki nem angolszász,kínai,vagy arab nevet akar adni a gyerekének,hanem magyar eredetűt.Végül is nem Amerikában,vagy Kínában élünk.

2011. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Szabolcs.

Holnap írok többet anyósnak van ilyen könyve milyen kezdőbwtű jöhet?

2011. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Írtam is, hogy a felsorolt nevek magyaros nevek, melyeket mi magyarok gyakran adunk, nem az írtam, hogy régi magyar nevek.
2011. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
De a kérdés magyar eredetű nevekre vonatkozott,nem olyan nevekre amiket gyakran adnak Magyarországon.
2011. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

M mert az a vezetéknév és a H mert a meglévő csemetét Hunorkának hivják és akkor ugyan az lenne a monogarmmjuk:)


Köszi

2011. jún. 8. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!