Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babaolaj mire való?

A babaolaj mire való?

Figyelt kérdés
Egyik kérdésben egy kozmetikus anyuka írta nekem, hogy ne kenjem a babára se fürdés előtt, se utána, mert nem tud lélegezni a bőre. Meg, hogy sokszor allergizál. De ha nem testápolóként (ahogy a tájékoztató írta) kell használni, akkor mire van?
2011. jún. 8. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:

-ha koszmós lesz a kicsi fejbőre ezzel könnyen feltudod áztatni

-ha száraz nagyon a kicsi bőre akkor tehetsz pár cseppet a fürdővízbe

2011. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

tiszotgatásra van - mint a szappan is zsírokból olíjokból áll- az tudja magával ragadni a szennyeződést

a pórusokat valóban eltömheti, ezért nem krém helyett használjuk

2011. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tehát helyileg lehet vele tisztítani? pl. fülét lehet vattára öntve?
2011. jún. 8. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Én amíg nagyon picike volt a babám csak a hajlatokat meg a füle mögött kentem be neki vattával fürdetés elött.
2011. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is kaptunk ajándékba babaolajat. Először gondolkozóba estem hogy mire használjam el. De mikor koszmós lett a feje, akkor jól jött. De amúgy biztos nem kenném rá babámra. Nekem is sz@r érzés lenne, ha csúszna a bőröm az olajtól. Pláne ilyen melegben.
2011. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem használtam. A hajlatokat megmostam, a fülét meg úgy pucoltam, hogy popsitörlőt tettem a pálcikára. Azt sem minden nap.
2011. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is a koszmóra használtam.

Amugy feleslegesnek tartom, biztosan nem vettem volna, de ajándékba kaptuk.

2011. jún. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Babamasszázshoz használok pár cseppet belőle.

Amikor nagyon száraz volt a bőre, olajos vattával átkentem, utána ment a fürdővízbe, a maradékot lemostam. Jobban és gyorsabban helyrehozta a bőrét, mint a babatestápoló.

A hajlatokat simán megmosom, a fülét, füle mögött nedves pelussal vagy biztonsági fülpuckával tisztítom.

2011. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

én is kaptam :) azt hiszem jó sokáig nem is kell majd vennem, ha ilyen gyakorisággal kell használni.

alapból én is azon az állásponton vagyok, hogy minél kevesebb dolgot kenjünk magunkra, a babára meg főleg. csak azt használom amit feltétlenül kell

2011. jún. 8. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!