Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után múlik el a...

Mennyi idő után múlik el a babáknál az idegenektől való félelem?

Figyelt kérdés

7 és fél hónapos a lányom, mostanában üvölt, akárki megy a közelébe. Még rokonoknál is.

Ez mennyi ideig tart?


2011. okt. 9. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,nekem 3 van, nem volt ilyen időszakuk. Igaz nálunk átjáróház van, folyamatosan barátok,rokonok jönnek mennek,sokat utazunk....talán szoktatás kérdése
2011. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1 éves a kicsim, az első 4 hónapban anyás volt, aztán a következő 4-ben bárkivel barátkozott, majd ezután újra anyás lett nagyon!!! :-) Viszont a gyerekeket most is nagyon szereti! :-)
2011. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ hogy van szoktatva a gyerek.Nálunk pl mindíg van valaki,vagy mi megyünk valakihez délutánonként,így sosem félt senkitől.Követlen gyerek.
2011. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy itthon csak minket lát a férjemmel, rokonok nem jönnek. De járunk barátokhoz, babaúszásra, gyógytornára, ott nincs is gond.

De tegnap családi összejövetel volt, és szegényem végig csak kézben akart lenni, félt mindenkitől.

Pedig tényleg szoktunk idegenek közé is menni, hiszen minden nap megyünk vásárolni, vagy plázába, ide-oda.

2011. okt. 9. 12:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez addig így lesz most már nálatok,míg oviba bölcsibe el nem kezd járni.
2011. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
El fog múlni, ne aggódj. Nagyon fontos, hogy a felnőttek, akik jönnek hozzátok, ne rohanják le a gyereket. Hagyjanak neki időt és teret, hogy megszokhassa, hogy "idegenek" vannak az ő kis birodalmában. Először csak messziről barátkozzanak, aztán fél-1 óra múlva már lehet közelebbről ismerkedni. Nálunk ez vált be. Az én Lányom 11 hós múlt, barátkozós, vidám baba, de ha valaki azonnal lerohanja, akkor ordítva jön hozzám vagy az Apjához. Ha viszont valaki türelmes vele, annak meghálálja a türelmét! Kitartás!
2011. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor ha számára idegenek közé megyünk, megtartjuk a fokozatosságot. Lehet, hogy emiatt furán néznek majd a rokonok, de nem érdekel. Első az, hogy a kislányom biztonságban érezze magát.

2011. okt. 10. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!