Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már az ismerőseid...

Előfordult már az ismerőseid között bölcsőhalál?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 05:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%
Sógornőm anyjáéknál a szomszéd nő kisbabája halt meg 2 hónaposan. De hozzáteszem: nem volt légzésfigyelőjük! :(
2011. jún. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Igen, a családban történt egy, hosszú évekkel ezelőtt. Unokahúgom szülei szétmentek, és az anyuka az új kapcsolatában szült még egy babát, és sajnos az a baba 2 hónaposan elaludt örökre. Nem lehet tudni, hogy történt, ugyanis egy felelőtlen hülye p.i.cs.@ volt az anyuka, elment boltba, otthon hagyta a gyerkőcöt egyedül, mert hogy éppen aludt, és mire hazaért, a pici már nem élt. :((


Nem volt kérdés, hogy lesz légzésfigyelőnk.

2011. jún. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismeretségi körömben szerencsére nem történt ilyen eset, és a védőnőm is azt mondta, hogy 25 éves pályafutása alatt még nem találkozott ilyennel. Tudom, hogy előfordul, de nagyon-nagyon ritka. Nyugodj meg, és ha izgulsz, vegyél légzésfigyelőt.
2011. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon ritka, még nem fordult elő az ismerőseim között szerencsére.

:(

2011. jún. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%

Nekem sógornőm szomszédjában fordult elő, 3hónapos baba, éjjel meghalt.Anyja reggelt kelt arra hogy már nem él a gyerek!

5hósafiam első 3hónapban rettegtem, nem volt légzésfigyelőnk, csak idegesebb lettem volna tőle.éjjel többször felkelek megnézni!

semmi baj nem történt eddig, nagyon remélem már nem is fog!

2011. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 9:01! Miért lennél idegesebb a légzésfigyelőtől? Elismerem, hogy önmagában keveset ér (bár legtöbbször már a hangjára magához tér a baba), de ha utánajársz az újraélesztésnek, akkor nagy nyugalmat és biztonságérzetet ad. Nem akarlak rábeszélni, ezt mindenki maga kell, hogy eldöntse, csak meglepődtem azon, hogy idegesebb lennél tőle.

Én pl úgy csináltam, amíg pici volt a baba, hogy az egyik párnát a kiságyába raktam, a másikat a bölcsőbe, ahol napközben volt, és csak magát a készüléket csatlakoztattam hol ide, hol oda. De most már lehet kapni a baba pocijára rakhatót is, ami akkor jön jól, ha a babakocsiban, vagy a hordozóban alszik. Jó cuccok ezek, hidd el.

2011. jún. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nincs ismerősöm akivel/akikkel ez megtörtént volna.Még nincs gyerekem,de szörnyű ilyeneket olvasni,már előre félek hogy nehogy megtörténjen velem/velünk is.Mitől és miért alakul ki a bölcsöhalál?


Bocsi ha nem a kérdésedre válaszoltam

24/L

2011. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A házunkban lakó kisbaba életét mentette meg pár hónapja a légzésfigyelő. Beriasztott, anyuka odarohant, próbálta felébreszteni, de nem ment, már elkékült a baba, a feje csak lógott, mentők úton voltak amire a mentős diszpécser segítségével sikerült felébreszteni. Pár napot kórházban töltöttek.

Szóval, igen, ha nem lenne légzésfigyelőjük, az én ismeretségi körömben előfordult volna bölcsőhalál.

2011. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
sajnos a bolcsohalal okat meg nem sikerult megfejteni a kutatoknak.en ugy tudom inkabb fiu gyerkeknel fordulhat elo ,nagyobb sulyuaknal.a legrizikosabb 2-4 honap kozott. olyan mely alvasba merulnek hogy megszunik a legzes es megfulladnak.
2011. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos.

Én egyértelműen venni fogok légzésfigyelőt.Nem is tudom miylen érv szólhatna ellene,általában azt szokták felhozni,hogy önmagában nem elég,ez való igaz. Eü-s vagyok,tudok csecsemőt újraéleszteni,de szerintem minden anyukának meg kellene tanulnia mielőtt gyermeket szül.Attól,hogy nagyon ritka még rossz belegondolni,hogyha pont az én gyerekem esne bele abba a kis százalékba. Hogy bocsájtanám ezt meg magamnak?

A másik "érv" ellene:régen is felnőttek nélküle a gyerekek.ilyen butaságot meg nemtudom,hogy lehet irni,akinek szüksége lett volna rá,az sajnos nem nőtt fel,hanem meghalt.

2011. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!