Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már az ismerőseid...

Előfordult már az ismerőseid között bölcsőhalál?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 05:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem is foglalkoztatott ez a kérdés miután a babám megszületett. Nem is ismerek olyat még távolról sem,akikkel ez megtörtént .Te ismersz olyat? Azt mondta Nekem a gyerekorvos , hogy az a lényeg hogy ne legyen a szobában állott oxigén szegény levegő .Télen ne legyen túl meleg sem.

Most kezdek már Én is megnyugodni. Ettől félsz Te is,nehogy megtörténjen ?Én már megnyugodtam :)

9 hós baba anyukája

2011. jún. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Természetesen nagyon félek tőle ,van légzéfigyelőnk , rettegek tőle , hogy egyszer megszólal. Még az én ismerőseim között sem fordult elő.
2011. jún. 9. 06:09
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Igen, sajnos:o(((( És nem állott levegőjű szobában, hanem a szabadban, babakocsiban.

De ezen nem szabad parázni, a Védőnénink azt mondta, hogy egyszerűen homokba kell dugni a fejünket! Nem könnyű, tudom! 7 hónapos Picilány anyukája

2011. jún. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

06.05-ös vagyok.

Ezen most kiakadtam. Szörnyű. Milyen idős volt a baba?

Nem tudnám túlélni.

2011. jún. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretségi körben 2-szer is sajnos. Még a gyerekeim születése előtt unokatesóm babája 3 hónaposan, majd néhány évvel később egy osztálytársam fia 4,5 hónaposan. Mindkét baba egészséges volt.

Nem a homokba dugott fej a megoldás, hanem légzésfigyelő és tanfolyam az újraélesztésről.

2011. jún. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, senkit nem akartam kiakasztani, csak a kérdésre válaszoltam. 4 hós volt és makk egészséges. :o(((((

Persze tudom, hogy ez mindenkinek nagyon fáj és mindenki nagyon félti a babáját. Én is rettegek még most is, hogy megszólal a légzésfigyelő. De nem lehet állandóan ezzel foglalkozni és annyi más rossz történhet még a bölcsőhalálon kívül, sajnos!

2011. jún. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy tényleg az a 4 hó körüli időszak a leg rizikósabb.
2011. jún. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

Amióta kitalálták a légzésfigyelőt,azóta az anyukák túlaggódják ezt a dolgot.

10 évig voltam közös képviselő egy 500 lakásos lakótelepen. A lakók többsége kisgyerekes család volt. Ez idő alatt egyetlen gyerek sem halt meg bölcsőhalálban,sőt más betegségben sem. Nagyon ritkán fordulhat ilyen elő. Csak magadnak és a babádnak ártasz,ha feleslegesen aggódsz.

2011. jún. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
az en kisfiam 2 honapos volt mikor megtortent. TULELTE!!! kint a levegon,majusi napsutesben a babakocsiban. szerencsere meg az utolso pilanatnan eszrevettem. mar lila volt a kis szaja es a kormei. felkaptam ,es remuletemben elkezdtem razni mint a rongyot es uvoltottem. ekkor hirtelen csuklasszeruen elkezdett lelegezni. nem engedtem visszaaludni egy darabig.mit ne mondjak?! meg most is remegek ha ra gondolok pedig mar 25 eves. a szomszedasszonyom kisfia ejszaka aludt el orokre. szegeny erezte mert a 3 honap betotese elott egy hetTel mondta nekem hogy alig varja mar hogy betoltse a 3 honapot hogy ne kelljen rettegnie.2 nap mulva a mento sivitasara ebredtem! nem kivanom senkinek azt az erzest! maga a borzalom!!! Isten segitsen minden babat es anyukat!!
2011. jún. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

06.19 vagyok. A statisztika szerint 2-8 hónap a legrizikósabb. És abban tényleg nagyon igaza van az előttem szólónak, hogy nem szabad félelemben élni. Egyszerűen meg kell tenni, amit csak lehet, hogy elkerüljük.

Unokatesóméknak ráment a házassága. Náluk apa hajnali 3-kor kelt, hogy munkába menjen, erre általában a baba is felébredt. Aznap nagyon fáradt volt, és elaludt. Körülbelül akkortájt állt le a baba légzése. A felesége sosem tudta megbocsátani neki, pedig akkor már volt egy 1,5 éves gyerekük, és utána 1 évvel született még egy.

2011. jún. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!